Au Pair
W ramach programu Au Pair uczestnik ma okazję rozpocząć naukę na amerykańskiej uczelni, w college'u czy też innych w innych instytucjach.

Oprócz kieszonkowego otrzymujesz od rodziny goszczącej 500 USD (w programie EduCare 1000 USD) z przeznaczeniem na Twoją edukację. To Ty wybierasz kurs, jaki będziesz realizować! Dostępnych jest wiele dziedzin - od nauki języka angielskiego czy hiszpańskiego, przez zarządzanie, aż po gotowanie czy zajęcia sportowe! Jest to idealna okazja, aby poznać życie studenckie w USA oraz zaprzyjaźnić się z ludźmi z wielu krajów świata.

Podczas programu Au Pair in America oraz Au Pair Extraordinaire należy zdobyć 6 kredytów (credits), zaś podczas programu EduCare in America 12 kredytów.

Amerykańskie credits można porównać do punktów ECTS, które uzyskuje student na uczelni europejskiej za zrealizowanie danego przedmiotu. Przyjmuje się, że jeden kurs o wartości 3 punktów to ok. 45 godzin zajęć. Oczywiście są to tylko uśrednione kalkulacje, bo wszystko zależy od uczelni i rodzaju zajęć, jakie wybierzesz będąc już na miejscu. Zajęcia mają zróżnicowaną wartość punktową i od tego uzależniona jest ich cena oraz długość trwania. Oznacza to, że możesz wybrać kilka różnych kursów, tak aby suma zebranych kredytów wynosiła minimum 6 (lub 12 w przypadku programu EduCare). Decyzję dotyczącą wyboru kursów warto skonsultować z lokalną koordynatorką w Stanach i upewnić się czy ich ukończenie będzie wystarczające do zdobycia wymaganej sumy punktów, ponieważ nie wszystkie dostępne kursy podlegają systemowi punktów credits.

Dostępny jest także specjalny kurs online dla Au Pair na University of California, Los Angeles (UCLA). Au Pair in America jest partnerem UCLA Extension, który stanowi unikalny program edukacyjny dla Au Pair.

Do podjęcia kursów w ramach programu Au Pair nie są wymagane żadne dodatkowe certyfikaty potwierdzające Twoją znajomość języka angielskiego. Jednakże jeśli w ostatnim czasie zdałaś egzamin TOEFL, będziesz miała możliwość podjęcia bardziej specjalistycznych kursów w USA.
Zapisz się na spotkanie informacyjne
Kliknij tutaj, aby zamówić bezpłatną broszurę informacyjną.

Nie było dnia, abym żałowała przyjazdu do USA. Mam wspaniałe wspomnienia! To niezwykła okazja, aby zaprzyjaźnić się z ludźmi z całego świata, podróżować i poznać zupełnie inną kulturę!

Renata, 21, Warszawa