scroll

Czy rozpoczęcie programu Au Pair in America w 2020 roku jest możliwe?

22 czerwca wydana została proklamacja zawieszająca do końca roku pozwolenie na wjazd do USA dla posiadaczy wiz J-1, w tym dla uczestników programu au pair. Pojawiły się jednak wyjątki od tej reguły. Zobacz, jakie sytuacje pozwalają na wylot do USA jeszcze w tym roku.

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje dot. proklamacji wydanej 22 czerwca i jej wpływu na program au pair.

W jakich sytuacjach wyjazd jako au pair do USA w roku 2020 jest możliwy?

Wyjątek 1: jeśli przynajmniej jedno z dzieci rodziny goszczącej ma orzeczenie o niepełnosprawności, a au pair posiada kwalifikacje przydatne w opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami, na przykład: wykształcenie w zakresie pedagogiki specjalnej,  wykształcenie medyczne lub inne udokumentowane doświadczenie w podobnym zakresie.

Wyjątek 2: jeśli przynajmniej jedno z rodziców goszczących bierze zawodowy aktywny udział w walce z pandemią COVID-19, np. pracuje w szpitalu, instytucji medycznej lub naukowej prowadzącej badania związane z pandemią, laboratorium diagnostycznym, firmie produkującej leki lub szczepionki na COVID itp.

Jeżeli Ty i/lub Twoja rodzina goszcząca będziecie spełniać jeden z powyższych warunków, oznacza to, że najprawdopodobniej będziesz mogła starać się o wizę i wyjazd już w bieżącym roku.

Uwaga: nawet, jeśli w tym momencie nie znalazłaś jeszcze rodziny goszczącej oraz nie masz kwalifikacji do opieki nad dziećmi special needs, może zdarzyć się, że Twoją kandydaturą zainteresuje się rodzina wymieniona w punkcie 2.

Obecnie, ze względu na ogólne obostrzenia przyjmujemy aplikacje na rok 2021, ale jeżeli będziesz zainteresowana również wcześniejszym wylotem, możliwe, że zainteresuje się Tobą rodzina, która kwalifikuje się do przyjęcia au pair jeszcze w 2020 roku! Twoja data dostępności może wówczas rozpoczynać się już w najbliższych miesiącach, a o gotowości do wylotu w 2020 roku poinformuj biuro Au Pair in America w Warszawie.

Ostateczną decyzję dotyczącą uzyskania wizy i wyjazdu podejmuje konsul przeprowadzający spotkanie wizowe.

Czekamy na Wasze aplikacje!

Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowana do programu Au Pair in America, wypełnij poniższy formularz, aby otworzyć swój profil aplikacyjny.