scroll

Informacje dot. koronawirusa

Aktualne informacje dotyczące wpływu koronawirusa na podróże międzynarodowe i przebieg programu Au Pair in America.

Aktualizacja z dn. 13 marca 2020

Stany Zjednoczone podjęły zdecydowane działania mające na celu likwidację epidemii koronawirusowej i z dniem 13 marca wprowadziły 30-dniowy zakaz lotów pasażerskich z 26 krajów Europy. Dodatkowo, Departament Stanu zalecił 60-dniowe wstrzymanie się od organizowania przylotów uczestników do USA, nawet, jeśli same loty zostaną wznowione. Ambasady USA planują wznowić wydawanie wiz również dopiero po 15 maja.

Pomimo wywołanych tymi decyzjami zakłóceń planu wylotów naszych uczestników w najbliższych tygodniach, należy uważać je za bardzo słuszne, mając nadzieję, że wraz z innymi środkami prewencyjnymi powstrzymają one rozszerzanie się infekcji i pomogą w niedługim czasie przywrócić pożądany poziom bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Jeżeli Twój lot miał odbyć się w ciągu najbliższych 60 dni, skontaktujemy się z Tobą osobiście, gdy tylko uzyskamy odpowiednie informacje z naszego biura w USA w kwestii dalszego postępowania. Możesz również otrzymać informacje poprzez swoje konto uczestnika lub drogą mailową bądź telefoniczną bezpośrednio z biura w USA.

Z uwagi na to, że niektóre informacje nt. koronawirusa („Covid-19”) mogą wywoływać swego rodzaju stan niepewności, chcemy zapewnić naszych Uczestników, że ściśle monitorujemy sytuację, aby móc dostarczać Wam informacji aktualnych i sprawdzonych.

Bezpieczeństwo naszych Uczestników jest zawsze naszym najwyższym priorytetem. Ponieważ sytuacja związana z Covid-19 może szybko ulegać zmianie, będziemy tę stronę odpowiednio często aktualizować, zwłaszcza, że linie lotnicze, ambasady USA i inni nasi partnerzy na bieżąco dostosowują i weryfikują swoje plany i zasady.  Aktualizacja strony w weekendy może jednak zachodzić z pewnymi opóźnieniami – sprawdź datę aktualizacji na początku artykułu.

Czy Au Pair in America prowadzi obecnie rekrutację nowych au pair?

Tak, rekrutacja przebiega normalnie – z tą tylko różnicą, że spotkania konsultacyjne („interviews”) oraz spotkania informacyjne tymczasowo odbywają się wyłącznie online. Z uwagi na radykalne działania rządu USA mające na celu szybkie opanowanie epidemii, należy się spodziewać, że au pair zgłaszające się w obecnej chwili otrzymają miejsca w rodzinach goszczących już po zniesieniu zakazu lotów, w związku z czym nie ma potrzeby zawieszania rekrutacji.

Czy koronawirus wpłynie na moją podróż oraz udział w Orientation?

Podobnie jak większość operatorów turystycznych, Au Pair in America będzie postępować zgodnie z krajowymi dyrektywami dotyczącymi podróży (w Wielkiej Brytanii będą one pochodzić z brytyjskiego Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów / FCO) oraz monitorować aktualizacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w odniesieniu do koronawirusa i międzynarodowych podróży. Dodatkowo będziemy śledzić zalecenia Departamentu Stanu USA, aby zapewnić naszym uczestnikom właściwe porady i informacje. W przypadku jakichkolwiek zmian dotyczących sposobu i/lub miejsca przeprowadzania Orientations informacja zostanie podana bezpośrednio w korespondencji do osób mających w niej uczestniczyć.

W styczniu Prezydent USA podpisał proklamację zakazującą wjazdu do Stanów Zjednoczonych większości cudzoziemców, którzy podróżowali do Chin w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli więc niedawno podróżowałeś (lub zamierzasz podróżować!) do Chin, zadzwoń do nas pod numer biura w Warszawie +48 22 826 7147 lub w Londynie +44 207 581 7322.

Jeśli masz stan chorobowy, który Twoim zdaniem może ulec pogorszeniu w przypadku infekcji koronawirusowej, albo też masz podejrzenie takiej infekcji, poinformuj o tym niezwłocznie biuro w Warszawie. Dodatkowo upewnij się , że zostało to opisane w Twoim formularzu medycznym. W takim przypadku radzimy również skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać najlepszą możliwą poradę medyczną. Dodatkowe źródła, takie jak np. strony internetowe NHS i Asthma UK, również dostarczają aktualnych informacji na ten temat.

Czy w przypadku infekcji będę objęty ubezpieczeniem?

Tak. Nasze ubezpieczenie medyczne obejmie koszty ew. leczenia w przypadku infekcji wirusem Covid-19 podczas pobytu w USA.

Będziemy stale monitorować aktualizacje z Centrum Kontroli Chorób (CDC), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów (FCO) oraz Departamentu Stanu USA i będziemy informować naszych Uczestników w przypadku istotnych zmian.