O programie

Najstarszy program Au Pair na świecie

Działamy od ponad 30 lat

Mamy największe doświadczenie

scroll

Program Au Pair umożliwia Ci podjęcie nauki w USA, doskonalenie angielskiego, poznanie ludzi z wielu krajów świata i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyłeś. W trakcie pracy i pobytu jesteś pod stałą opieką Lokalnego Koordynatora oraz naszego biura w USA.

Studia i kursy w USA

W ramach programu Au Pair uczestnik ma okazję rozpocząć naukę na amerykańskiej uczelni, w college’u czy też innych w innych instytucjach edukacyjnych.

Oprócz kieszonkowego otrzymujesz od rodziny goszczącej 500 USD (w programie EduCare 1000 USD) z przeznaczeniem na Twoją edukację. Nauka to nieodłączna i obowiązkowa część programu Au Pair, ale to Ty wybierasz kurs, jaki będziesz realizować! Dostępnych jest wiele dziedzin – od nauki języka angielskiego czy hiszpańskiego, przez zarządzanie, aż po gotowanie czy zajęcia sportowe! Jest to idealna okazja, aby poznać życie studenckie w USA oraz zaprzyjaźnić się z ludźmi z wielu krajów świata.

Jak to działa?

Podczas programu Au Pair in America oraz Au Pair Extraordinaire należy zdobyć 6 kredytów (credits), zaś podczas programu EduCare 12 kredytów.

Amerykańskie credits można porównać do punktów ECTS, które uzyskuje student na uczelni europejskiej za zrealizowanie danego przedmiotu. Przyjmuje się, że jeden kurs o wartości 3 kredytów to ok. 45 godzin zajęć. Oczywiście są to tylko uśrednione kalkulacje, bo wszystko zależy od uczelni i rodzaju zajęć, jakie wybierzesz będąc już na miejscu. Zajęcia mają zróżnicowaną wartość punktową i od tego uzależniona jest ich cena oraz długość trwania. Oznacza to, że możesz wybrać kilka różnych kursów, tak aby suma zebranych kredytów wynosiła minimum 6 (lub 12 w przypadku programu EduCare).

 

nauka w USA

Kursy

Decyzję dotyczącą wyboru kursów warto skonsultować z lokalną koordynatorką w Stanach, aby upewnić się, czy ich ukończenie będzie wystarczające do zdobycia wymaganej sumy kredytów, ponieważ nie wszystkie dostępne kursy są akredytowane i zaliczane do obowiązkowej edukacji w USA.

Wybór jest bardzo duży – w ramach kursu możesz realizować swoje hobby tj. fotografia, sport, język obcy, taniec czy gra na instrumencie lub poszerzać swoją wiedzę akademicką uczęszczając na kursy matematyczne, biologiczne, literaturoznawcze, o historii USA itd.. Każda uczelnia oferuje inny zestaw kursów i przedmiotów, dlatego po znalezieniu rodziny goszczącej warto zorientować się jakie są możliwości w okolicy, w której będziesz mieszkać.

Dostępny jest także specjalny kurs online dla au pair na University of California, Los Angeles (UCLA). Program koncentruje się głównie na poszerzeniu wiedzy o Stanach Zjednoczonych – historii, polityce, geografii USA. Au Pair in America jest partnerem UCLA Extension, który stanowi unikalny program edukacyjny dla Au Pair.

Do podjęcia kursów w ramach programu Au Pair nie są wymagane żadne dodatkowe certyfikaty potwierdzające Twoją znajomość języka angielskiego. Jednakże jeśli w ostatnim czasie zdałeś egzamin TOEFL, będziesz mieć możliwość podjęcia bardziej specjalistycznych kursów w USA. Dodatkowo niektóre uczelnie przed zapisaniem au pair na taki kurs, wykonują bezpłatny test językowy, który może zakwalifikować Cię do podjęcia kursu.

aupair idące na zajęcia