Relacje uczestników

Jak było w USA?

Przeczytaj relacje

Zobacz reportaże

scroll

Zobacz, jak radzą sobie nasze au pair!

Magda - reportaż z serii "Zakochane w Ameryce" cz. X

Zobacz, jak Magda spędziła swój rok w USA na programie Au Pair in America

Cześć jestem Magda mam 20 lat i jestem Au Pair około 10 miesięcy. Mieszkam w Naperville.

Jak zostać Au Pair in America i w jakim wieku można wyjechać na program? 

Aplikując na program miałam zaledwie 19 lat, cały czas mieszkałam z rodzicami. Jeszcze nie byłam jakby na swoim, nie byłam aż tak samodzielna. Dopiero kończyłam szkołę i potrzebowałam czasu, żeby zdecydować co chciałabym studiować, co chciałabym robić w życiu i poszukać mojej własnej drogi. I myślę, że to już w dużej mierze mi się udało.

Najlepszy kontakt mam chyba z moim siedmioletnim chłopcem, bo tak naprawdę z nim spędzam najwięcej czasu i poza nim mam dwie nastolatki pod opieką. One mają swój świat, mają swoich przyjaciół i aż tak bardzo nie potrzebują Au Pair. Ale lubię często zabierać je na zakupy, do księgarni, po prostu posiedzieć, pogadać.

Eng. „Dla większości Au Pair, ten program jest pierwszą okazją do odwiedzenia Ameryki. Sam fakt, że przebywają w obcojęzycznym kraju, musi być dużym wyzwaniem. Muszą się przyzwyczaić do zmiany. Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich osób, które biorą udział w programie Au Pair. Zmieniają się i przystosowują do życia tutaj. Samo obserwowanie tego jest niesamowite.”

„Nasze dzieci zawsze lubiły mieć Au Pair. Poznały kulturę RPA, niemiecką, norweską, a teraz polską.’’

„Super jest mieszkać z Au Pair. To świetne doświadczenie. Zawsze jest ktoś kto zagaduje i pyta jak słychać. Pochodzą z różnych krajów i uczę się od nich różnych rzeczy, których nie przekazałby mi żaden Amerykanin. Tyle różnych kultur we własnym domu! To bardzo fajne doświadczenie.”

„Au Pair jest prawdziwą częścią naszej rodziny. Z większością naszych Au Pair zbudowaliśmy przyjaźnie na całe życie. Dla nas Au Pair jest jak kolejna córka, a dla naszych dzieci jak starsza siostra.”

Moja okolica jest bardzo cicha i spokojna. Są sklepy, jest kino, są bardzo fajne restauracje, lodziarnie. A jeżeli chcę na przykład jechać do większego miasta, zrobić coś bardziej szalonego, spotykać się z większą grupą, mogę po prostu w weekend wyskoczyć do Chicago. Jestem właśnie w Millenium Park przy słynnej „fasolce”. Staram się być w Chicago co najmniej 2- 3 razy w miesiącu. Bardzo lubię to miejsce i bardzo często spotykam się tutaj z moimi przyjaciółmi. Fajnie jest mieć koleżanki Au Pair ze względu na to, że one lepiej niż ktoś inny zrozumieją Twoje problemy, bo one też mają dzieciaki, też mają host rodziny, mieszkają tutaj też. I tak naprawdę jest nam łatwo zrozumieć.

Eng. „Wydaje mi się, że bardzo ważne jest to, że zachęcamy nasze au pair aby rozmawiały po angielsku z każdym.”

Czy warto jechać na program au pair? 

Przed przyjazdem to ja bardziej liczyłam na pomoc innych. Po przyjeździe tutaj wiem, że to ja muszę być odpowiedzialna, pomóc dzieciakom, być przy nich. Myślę, że tutaj bardziej korzystam z życia, korzystam z tej szansy, że mogę tu być, że tu jestem i że mam możliwość zobaczenia tylu rzeczy.

 

Chcesz poznać historię innych Au Pair? Wszystkie znajdziesz tutaj 

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Jak wyglądają podróże? Historie naszych uczestniczek programu znajdziesz tutaj 

Jesteś zainteresowana programem? Zapisz się na program tutaj