O programie

Najstarszy program Au Pair na świecie

Działamy od ponad 30 lat

Mamy największe doświadczenie

Dowiedz się więcej o programie Au Pair in America

scroll

Program Au Pair umożliwia Ci podjęcie nauki w USA, doskonalenie angielskiego, poznanie ludzi z wielu krajów świata i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyłeś. W trakcie pracy i pobytu jesteś pod stałą opieką Lokalnego Koordynatora oraz naszego biura w USA. Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Au Pair in America?

Dlaczego Au Pair in America?

Au Pair in America należy do rodziny programów Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych (AIFS), cieszących się zaufaniem setek tysięcy studentów na sześciu kontynentach naszego globu. AIFS organizuje programy wymiany kulturowej od ponad 55 lat, działając pod okiem Departamentu Stanu USA.

Przekonaj się jak wygląda życie w usa

Jeżeli chciałbyś przekonać się, jak wygląda życie w USA, nie wahaj się – weź udział w programie Au Pair in America. Zgłoszenia na program przyjmujemy przez cały rok, a procedurę aplikacyjną należy rozpocząć najpóźniej 4-6 miesięcy przed planowanym wylotem.

Procedura wyjazdu jest prosta, koszty niewielkie, a w USA nigdy nie jesteś pozostawiony sam sobie: jesteśmy tam po to, aby Ci pomóc i sprawić, by Twój wyjazd był niezapomniany!

Program Au Pair in America nie polega wyłącznie na opiekowaniu się dziećmi – dzięki niemu możesz się kształcić oraz zwiedzić Stany Zjednoczone. Możesz więc mieć pewność, że Twój roczny pobyt w Stanach będzie pełen międzykulturowych wyzwań i doświadczeń podróżniczych!

Dlaczego warto?

 • Udział w Au Pair in America to kontakt z językiem angielskim na co dzień, któremu nie jest równy żaden kurs językowy. Dzięki temu przełamiesz wszelkie obawy przed mówieniem, a prawdopodobnie zaczniesz również myśleć po angielsku! To jeszcze nie wszystko – jeśli brakuje Ci podstaw gramatycznych lub słownictwa, możesz podczas pobytu w USA zapisać się na kurs języka angielskiego dla zaawansowanych, na który otrzymasz dodatkowe wsparcie finansowe. W ten sposób z pewnością dojdziesz do perfekcji!
 • Uczęszczając na wybrane kursy do lokalnego college’u, oprócz nauki języka masz doskonałą okazję, aby poznać uniwersyteckie życie w USA. W ten sposób poszerzysz swoją wiedzę, otrzymasz wartościowy certyfikat i wzbogacisz swoje CV.
 • Zwiedzisz jeden z najbardziej interesujących krajów świata i poznasz ludzi z wielu niezwykłych zakątków naszego globu. Już podczas Orientation, czyli szkolenia po przylocie, będziesz mieć możliwość zwiedzenia Nowego Jorku oraz nawiązania przyjaźni z innymi uczestnikami programu.
 • Każdego tygodnia otrzymasz kieszonkowe na Twoje potrzeby: zakupy, wycieczki, spotkania towarzyskie lub inne atrakcje, ponieważ wyżywienie i zakwaterowanie zapewnia Ci Twoja host family
 • Au pair wyjeżdżające do USA, dzięki uzyskaniu wizy J-1 Exchange Visitor Visa, stają się uczestnikami programu wymiany międzykulturowej. Ten typ wizy pozwala na 12-miesięczny pobyt u rodziny amerykańskiej i legalną pracę w charakterze opiekunki do dzieci.

Dlaczego Au Pair in America?

 • Co druga au pair wyjeżdzająca z Polski do USA to uczestniczka Au Pair in America!
 • Realizowany w ramach Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych program Au Pair in America jest programem typu au pair o najdłuższej tradycji na świecie! Działamy od ponad 30 lat! To oznacza, że wyjeżdżając z nami, możesz czuć się bezpieczny.
 • Jesteśmy legalną i licencjonowaną organizacją zatwierdzoną przez Departament Stanu USA.
 • Jesteśmy członkiem Międzynarodowej Organizacji Au Pair IAPA.
 • Nie jesteśmy firmą pośredniczącą – posiadamy własne biuro w Polsce i sieć konsultantów w całym kraju. Osobiście pomagamy we wszystkich formalnościach i jesteśmy do Twojej dyspozycji przed trwaniem programu, w trakcie oraz po nim.
 • Wszyscy nasi konsultanci i pracownicy biura to byli uczestnicy programów organizowanych przez AIFS – każdy z nas był w USA nie raz i zna nasz program od podszewki!
 • Procedura aplikacyjna jest szybka, łatwa i w większości odbywa się on-line – nasz konsultant przeprowadzi Cię przez wszystkie formalności i doradzi, jak stworzyć atrakcyjną aplikację.
 • Opłatę za program wnosisz dopiero po znalezieniu rodziny goszczącej i otrzymaniu wizy – gdy będziesz wiedzieć, że wyjazd jest gwarantowany.
 • Każda au pair uczestniczy w intensywnym 3-dniowym szkoleniu w Stamford pod Nowym Jorkiem, które ma na celu przygotować Cię do rocznego pobytu w USA. Obejmuje ono praktyczne porady dotyczące opieki nad dziećmi oraz życia w Stanach. W czasie jego trwania będziesz mieć okazję zwiedzić Nowy Jork! Dodatkowo przed wylotem do USA każda au pair ma dostęp do profesjonalnej platformy szkoleniowej on-line, która przygotowuje do rozpoczęcia przygody w USA.
 • Do Twojej dyspozycji jest bezpłatna infolinia dostępna przez całą dobę w USA.
 • Zapewniamy przelot do Nowego Jorku, transport do Twojej rodziny goszczącej oraz z powrotem do Polski po zakończonym programie i swoim travel month! To Ty wybierasz datę wylotu z USA!
 • W podstawowej cenie programu otrzymujesz od nas ubezpieczenie medyczne o wartości 100,000 USD na 12 miesięcy pobytu w USA. Można rozszerzyć ubezpieczenie o dodatkowe pakiety np. sportowy.
 • Na terenie Stanów Zjednoczonych działają lokalne opiekunki Community Counsellors. Pozostają one w regularnym kontakcie z każdą au pair i dbają o to, aby jej pobyt u rodziny goszczącej przebiegał bez zakłóceń. Poza tym każdego miesiąca organizowane są spotkania, wycieczki i imprezy tematyczne dla wszystkich au pair z Twojego okręgu, dzięki czemu będziesz mieć się poznać i przeżyć niezapomniane przygody w tym międzynarodowym towarzystwie.
 • Możesz wybrać odpowiadającą Twoim kwalifikacjom i oczekiwaniom wersję programową – Au Pair in America classic, Au Pair Extraordinaire (dla osób z wykształceniem kierunkowym) lub EduCare  – dla osób pragnących intensywniej kształcić się w USA.
 • Pojawiające się w Twojej aplikacji rodziny są starannie wybrane, ale ostateczną decyzję o wyborze host family podejmujesz Ty. Nie ma ograniczenia w liczbie rodzin, jakie mogą być zainteresowane Twoim profilem. Jeżeli w trakcie pobytu Twoje relacje z rodziną goszczącą nie ułożą się zgodnie z Twoimi lub jej oczekiwaniami, możesz zwrócić się do nas o „rematch”, czyli ponowne uruchomienie poszukiwań, a następnie, gdy znajdzie się nowa rodzina, przenieść się w nowe miejsce.
 • Rodzina goszcząca gwarantuje Ci oddzielny pokój, wyżywienie przez cały czas pobytu, dojazd na zajęcia oraz cotygodniowe kieszonkowe. Bardzo często au pair mają dostęp do samochodu w czasie wolnym.
 • Praca au pair obejmuje wyłącznie opiekę nad dziećmi oraz drobne prace domowe związane z nimi, takie jak przygotowywanie posiłków, pranie oraz sprzątanie po posiłku lub zabawie. Au pair pracuje nie więcej niż 45 godzin w tygodniu oraz nie więcej niż 10 godzin dziennie.
 • Każdej au pair przysługuje dwutygodniowy płatny urlop, który możesz wykorzystać na wakacje, czyli odwiedzenie miejsc Twoich marzeń!
 • Po zakończeniu programu wiza J-1 daje Ci możliwość pozostania w USA na 13-ty miesiąc, podczas którego możesz podróżować po całych Stanach.
 • Z Au Pair in America masz niezwykłą okazję do odbycia wolontariatu i wzbogacenia swojego CV w ramach programu Global Awareness.
 • Masz możliwość skorzystania z mnóstwa bezpłatnych szkoleń on-line, odbywających się zarówno przed wylotem jak i w trakcie trwania programu.
Zachęcamy do porównania oferty Au Pair in America z ofertą innych agencji w Polsce – przekonasz się, że warto nam zaufać!