O programie

Najstarszy program Au Pair na świecie

Działamy od ponad 30 lat

Mamy największe doświadczenie

Dowiedz się więcej o programie Au Pair in America

scroll

Program Au Pair umożliwia Ci podjęcie nauki w USA, doskonalenie angielskiego, poznanie ludzi z wielu krajów świata i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyłeś. W trakcie pracy i pobytu jesteś pod stałą opieką Lokalnego Koordynatora oraz naszego biura w USA. Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Au Pair in America?

Au Pair in America “Classic”

Jeśli miałeś okazję zajmować się dziećmi swoich znajomych lub zdobyć doświadczenie w szkole, przedszkolu, czy klubie dla dzieci, Au Pair „Classic” to program idealny dla Ciebie! Podczas tego programu będziesz zajmować się dziećmi swojej rodziny goszczącej oraz jednocześnie uczestniczyć w kursach na amerykańskiej uczelni. Rodziny wybierające Au Pair „Classic” nie wymagają od swoich au pair specjalistycznej wiedzy pedagogicznej, ale cenią kreatywność i umiejętności kandydatów, które wpływają na rozwój i edukację dzieci.

Au Pair w ramach programu „Classic” otrzymuje minimum tygodniowe kieszonkowe w wysokości 195,75 USD oraz jednorazowe stypendium w wysokości 500 USD, pozwalające na naukę w wymiarze do 3 godzin tygodniowo.

 

 

 

Otrzymujesz

 • bezpłatny bilet lotniczy w obie strony
 • treningi on-line realizowane na profesjonalnej platformie szkoleniowej jeszcze przed wylotem do USA
 • 3 dni intensywnego szkolenia Orientation, z zakwaterowaniem i wyżywieniem, w hotelu Crowne Plaza w Stamford koło Nowego Jorku.
 • 13-miesięczną wizę J-1 Exchange Visitor’s Visa z możliwością przedłużenia na kolejne 12 miesięcy
 • własny pokój i pełne wyżywienie podczas całego pobytu u rodziny goszczącej
 • ubezpieczenie medyczne o wartości 100,000 USD z możliwością powiększenia kwoty i zakresu
 • 2 tygodnie płatnego urlopu
 • dodatkowe 500 USD na edukację
 • 13-ty miesiąc na podróżowanie!
 • kieszonkowe: 195,75 USD tygodniowo (ok.  10,200 USD rocznie). Departament Stanu USA ustala minimalną kwotę kieszonkowego, biorąc pod uwagę koszty rodziny goszczącej związane z tygodniowym zakwaterowaniem i wyżywieniem au pair. Rodziny goszczące oraz au pair mogą wspólnie ustalić wyższe wynagrodzenie niż prawnie ustalone minimum.

Twoje koszty

 • opłata za program w sezonie 2022 wynosi 1590 PLN
 • opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego w Ambasadzie USA:  160 USD (płatne w PLN po kursie ogłoszonym przez ambasadę)
 • zaświadczenie o niekaralności:  20-30 PLN
 • wyrobienie Międzynarodowego Prawa Jazdy: ok. 35 PLN

Czas pracy

 • 45 godzin tygodniowo

Uwaga ważne!

W zależności od Twoich potrzeb możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie medyczne za dodatkową opłatą (aktualne ceny znajdziesz tutaj). Jeżeli Twój wylot do USA odbędzie się w roku 2023, cena dodatkowych pakietów ubezpieczenia może ulec zmianie. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Pamiętaj też, że otrzymując wypłatę kieszonkowego w USA podlegasz amerykańskiemu prawu podatkowemu. Wysokość podatku, który powinien odprowadzić uczestnik, to ok. 10% otrzymanej kwoty (dane na rok 2019). W przypadku Au Pair in America Classic, przy 52 tygodniach pracy, uczestnik powinien więc odprowadzić ok. $1018 podatku. Zalecamy więc odkładać z każdej wypłaty co najmniej $20, by w okresie rozliczeniowym mieć przygotowaną odpowiednią sumę.

Dodatek na naukę w wysokości 500 USD pozwala najczęściej na udział w kursie w wymiarze do 3 godzin tygodniowo. To Ty decydujesz na jaki kurs będziesz uczęszczać! Może to być szansa na kontynuację nauki języka angielskiego lub rozpoczęcie nauki hiszpańskiego, kurs zarządzania czy lekcje tańca! Pamiętaj jednak, że wybór kursu zależeć będzie też od możliwości edukacyjnych regionu, w którym się znajdziesz oraz od Twojego planu pracy.  Tutaj dowiesz się więcej o możliwościach edukacyjnych w poszczególnych stanach.

Uczestnik programu zobowiązany jest do zdobycia 6 punktów edukacyjnych – credits, które odpowiadają właśnie ok. 3 godzinom nauki w tygodniu na semestr. Zaplanuj swoje kursy tak, by spełnić wszystkie wymogi programu, a przeznaczone dla Ciebie stypendium mogło pokryć koszty nauki. W przypadku wyboru bardziej kosztownych kursów, różnicę pokrywa uczestnik z własnych środków.

Przedłużenie pobytu

 • Jeśli chcesz, możesz zostać dłużej po pozytywnym ukończeniu Twoich pierwszych 12 miesięcy! Możesz pozostać ze swoją obecną rodziną goszczącą, lub zdecydować się na zmianę rodziny na następne 6, 9 lub 12 miesięcy.
 • Aby móc przedłużyć swój program, należy pomyślnie ukończyć przewidziane w ramach programu kursy, tj. wyrobić 6 punktów credits lub ich odpowiednik w godzinach.

Dlaczego warto zostać?

 • Masz okazję kontynuować naukę! Jeśli przedłużysz program o 6 miesięcy – w programie Classic otrzymasz 250 USD na edukację, a jeśli dłużej – 500 USD.
 • Udoskonalisz swój język angielski.
 • Możesz cieszyć się kolejnym rokiem w USA, zostając ze swoją rodziną goszczącą lub odkrywając inną część Ameryki poprzez wybór innej rodziny. Dzięki temu masz okazję, by zwiedzić miejsca, których nie miałaś możliwości zobaczyć w pierwszym roku pobytu.