Relacje uczestników

Jak było w USA?

Przeczytaj relacje

Zobacz reportaże

scroll

Witaj Ameryko! | Hello America!

Jak będą wyglądać Twoje pierwsze dni w USA?

 

Kilka dni przed wylotem dowiesz się, które au pair będą rozpoczynały program tego samego dnia co Ty! Będziecie mogły poznać się jeszcze przed programem lub na lotnisku. Pierwszym przystankiem dla wszystkich au pair jest Nowy Jork. Po wylądowaniu, zostaniecie powitane przez naszego przedstawiciela i udacie się razem do hotelu Crowne Plaza, zlokalizowanego w Stamford, niedaleko Nowego Jorku. Tam weźmiecie udział w 3-dniowym szkoleniu zwanym Orientation. Szkolenie ma na celu przygotowanie Ciebie do rocznego pobytu w USA i obejmuje zarówno praktyczne porady dotyczące życia w USA, jak również informacje dotyczące opieki nad dziećmi. Będzie również możliwość zwiedzania okolicy, a nawet samego Nowego Jorku, oraz nawiązania przyjaźni z innymi au pair z całego świata.

 

Orientation to bardzo wesoły czas, dostarczający jednak niezwykle istotnych informacji, które bardzo ułatwią Ci pobyt w USA. Po trzech dniach szkolenia wszystkie au pair odwożone są przez nas na lotnisko czy stację kolejową (w zależności od tego, jak daleko od Nowego Jorku mieszka Twoja rodzina i jakim środkiem komunikacji będziesz musiała się tam dostać). Na miejscu będzie czekała na Ciebie Twoja Host Family! Nie musisz się martwić o organizację tej podróży – my zatroszczymy się o każdy szczegół.

 

Podczas pobytu w USA uczestniczkami programu opiekują się Community Counselors, które witają nowo przybyłe Au Pair, służą im radą i pomocą w trakcie pobytu. Community Counselors organizują również regularne spotkania, które są doskonałą okazją do poznania innych uczestniczek programu mieszkających w tym samym regionie.