O programie

Najstarszy program Au Pair na świecie

Działamy od ponad 30 lat

Mamy największe doświadczenie

Dowiedz się więcej o programie Au Pair in America

scroll

Program Au Pair umożliwia Ci podjęcie nauki w USA, doskonalenie angielskiego, poznanie ludzi z wielu krajów świata i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyłeś. W trakcie pracy i pobytu jesteś pod stałą opieką Lokalnego Koordynatora oraz naszego biura w USA. Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Au Pair in America?

Educare

Program EduCare przeznaczony jest dla osób, które chcą poświęcić trochę więcej czasu na naukę podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. Jeśli spełniasz warunki programu oraz bardzo dobrze posługujesz się językiem angielskim, to opcja EduCare jest idealna dla Ciebie!

Au Pair w ramach programu EduCare pracuje w wymiarze do 30 godzin tygodniowo i otrzymuje tygodniowe kieszonkowe w wysokości minimum 146,81 USD oraz jednorazowe stypendium w wysokości 1000 USD, pozwalające na naukę w wymiarze do 6 godzin tygodniowo.

Udział w kursach jest nie tylko okazją do doskonalenia języka i wzbogacenia CV. Jest to także możliwość poznania uniwersyteckiego życia w USA i zaprzyjaźnienia się ze studentami z wielu krajów świata.

Otrzymujesz

 • bezpłatny bilet lotniczy w obie strony
 • szkolenie Orientation online realizowane na profesjonalnej platformie jeszcze przed wylotem do USA
 • 3-dniowe szkolenie w Nowym Jorku z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem
 • własny pokój i pełne wyżywienie podczas całego pobytu u rodziny goszczącej
 • ubezpieczenie medyczne o wartości 250,000 USD z możliwością rozszerzenia pakietu
 • 2 tygodnie płatnego urlopu
 • jednorazowe stypendium w wysokości 1000 USD
 • 13. miesiąc na podróżowanie!
 • kieszonkowe: 146,81 USD tygodniowo (ok. 7,600 USD rocznie). Departament Stanu USA ustala minimalną kwotę kieszonkowego, biorąc pod uwagę koszty rodziny goszczącej związane z tygodniowym zakwaterowaniem i wyżywieniem au pair. Rodziny goszczące oraz au pair mogą wspólnie ustalić wyższe wynagrodzenie niż prawnie ustalone minimum.

Twoje koszty

 • opłata za program EduCare w sezonie 2024 wynosi 3180 PLN
 • opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego w Ambasadzie USA: 185 USD (płatne w PLN po kursie ogłoszonym przez ambasadę)
 • zaświadczenie o niekaralności: 20-30 PLN
 • wyrobienie Międzynarodowego Prawa Jazdy: ok. 35 PLN

Czas pracy

 • do 30 godzin tygodniowo

Uwaga ważne!

Aby zakwalifikować się do programu EduCare musisz posiadać prawo jazdy od przynajmniej 6 miesięcy w momencie składania aplikacji oraz dostarczyć character reference wypełniony przez Twojego nauczyciela lub wykładowcę.

Program EduCare nie funkcjonuje w Kalifornii, na Florydzie i na Hawajach. Jeśli zdecydujesz się na program EduCare, nie będziesz miał możliwości zmiany na inny program w trakcie pobytu.

W zależności od Twoich potrzeb możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie medyczne za dodatkową opłatą (aktualne ceny znajdziesz tutaj). Jeżeli Twój wylot do USA odbędzie się w roku 2025, cena dodatkowych pakietów ubezpieczenia może ulec zmianie. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Pamiętaj też, że otrzymując wypłatę kieszonkowego w USA podlegasz amerykańskiemu prawu podatkowemu. Wysokość podatku, który powinien odprowadzić uczestnik, to ok. 9-11% otrzymanej kwoty. W przypadku Au Pair in America EduCare, przy 52 tygodniach pracy, uczestnik powinien więc odprowadzić ok. $764 podatku. Zalecamy więc odkładać z każdej wypłaty co najmniej $15, by w okresie rozliczeniowym mieć przygotowaną odpowiednią sumę.

Dodatek na naukę w wysokości 1000 USD pozwala najczęściej na udział w kursie w wymiarze do 12 godzin tygodniowo. To Ty wybierasz na jaki kurs będziesz uczęszczać! Może to być szansa na kontynuację nauki języka angielskiego lub rozpoczęcie nauki hiszpańskiego, kurs zarządzania, lekcje tańca itd.!

Pamiętaj jednak, że wybór kursu zależeć będzie też od możliwości edukacyjnych regionu, w którym się znajdziesz oraz od Twojego planu pracy. Twoim głównym zajęciem nadal będzie opieka nad dziećmi, a nauki w ramach programu Au Pair in America nie należy traktować, jako odpowiednik studiów w Polsce. Tutaj dowiesz się więcej o możliwościach edukacyjnych w poszczególnych stanach.

Uczestnik programu EduCare zobowiązany jest do zdobycia 12 punktów edukacyjnych – credits, które odpowiadają właśnie ok. 6 godzinom nauki w tygodniu na semestr. Zaplanuj swoje kursy tak, by spełnić wszystkie wymogi programu, a przeznaczone dla Ciebie stypendium mogło pokryć koszty nauki. W przypadku wyboru bardziej kosztownych kursów, różnicę pokrywa uczestnik z własnych środków.

Przedłużenie pobytu

 • Jeśli chcesz, możesz zostać dłużej po pozytywnym ukończeniu Twoich pierwszych 12 miesięcy. Możesz pozostać ze swoją obecną rodziną goszczącą, lub zdecydować się na zmianę rodziny na następne 6, 9 lub 12 miesięcy.
 • Aby móc przedłużyć swój program, należy pomyślnie ukończyć przewidziane w ramach programu kursy –  tj. wyrobić 12 punktów credits lub ich odpowiednik w godzinach.

Dlaczego warto przedłużyć program?

 • Masz okazję kontynuować naukę! Jeśli przedłużysz program o 6 miesięcy – w programie EduCare otrzymasz 500 USD na edukację, a jeśli dłużej – 1000 USD.
 • Udoskonalisz swój język angielski.
 • Możesz cieszyć się kolejnym rokiem w USA, zostając ze swoją rodziną goszczącą lub odkrywając inną część Ameryki poprzez wybór innej rodziny. Dzięki temu masz okazję, by zwiedzić miejsca, których nie miałaś możliwości zobaczyć w pierwszym roku pobytu.