O programie

Najstarszy program Au Pair na świecie

Działamy od ponad 30 lat

Mamy największe doświadczenie

Dowiedz się więcej o programie Au Pair in America

scroll

Program Au Pair umożliwia Ci podjęcie nauki w USA, doskonalenie angielskiego, poznanie ludzi z wielu krajów świata i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyłeś. W trakcie pracy i pobytu jesteś pod stałą opieką Lokalnego Koordynatora oraz naszego biura w USA. Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Au Pair in America?

Nasze au pair są bezpieczne!

Uczestników naszego programu obejmuje ubezpieczenie zapewniane przez CISI – Cultural Insurance Services International – oddział Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych, do którego należy program.

Cena programu zawiera ubezpieczenie zdrowotne do $250 000, z możliwością rozszerzenia o dodatkowe pakiety. Na wybór pakietu, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb masz dużo czasu, ponieważ ostateczną decyzję podejmujesz dopiero na około 2 tygodnie przed wylotem do USA.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia na rok 2024 znajdziesz w swoim profilu au pair.

sprawdź pakiety Au Pair in america

Kwota ubezpieczenia
Ważność ubezpieczenia
Ubezpieczenie od wypadków podczas uprawiania sportów
Wkład własny przy wizycie lekarskiej
Ubezpieczenie bagażu
Nagłe leczenie dentystyczne
Wkład własny przy korzystaniu z ostrego dyżuru w nieuzasadnionym przypadku
Cena za pakiet przy wylocie w 2024 roku:
PAKIET PODSTAWOWY (w cenie programu)
Kwota ubezpieczenia : do $250 000
Ważność ubezpieczenia : 12 miesięcy
Ubezpieczenie od wypadków podczas uprawiania sportów : brak
Wkład własny przy wizycie lekarskiej : $50 przy każdej kolejnej dolegliwości
Ubezpieczenie bagażu : pokrycie straty od $250 do $2500
Nagłe leczenie dentystyczne : brak
Wkład własny przy korzystaniu z ostrego dyżuru w nieuzasadnionym przypadku : $500
Cena za pakiet przy wylocie w 2024 roku: $0
TRAVEL UPGRADE
Kwota ubezpieczenia : do $250 000
Ważność ubezpieczenia : 13 miesięcy
Ubezpieczenie od wypadków podczas uprawiania sportów : brak
Wkład własny przy wizycie lekarskiej : $50 przy każdej kolejnej dolegliwości
Ubezpieczenie bagażu : pokrycie straty od $100 do $2500
Nagłe leczenie dentystyczne : brak
Wkład własny przy korzystaniu z ostrego dyżuru w nieuzasadnionym przypadku : $500
Cena za pakiet przy wylocie w 2024 roku: $190
SPORTS UPGRADE
Kwota ubezpieczenia : do $250 000
Ważność ubezpieczenia : 12 miesięcy
Ubezpieczenie od wypadków podczas uprawiania sportów : tak
Wkład własny przy wizycie lekarskiej : $50 przy każdej kolejnej dolegliwości
Ubezpieczenie bagażu : pokrycie straty od $100 do $2500
Nagłe leczenie dentystyczne : brak
Wkład własny przy korzystaniu z ostrego dyżuru w nieuzasadnionym przypadku : $500
Cena za pakiet przy wylocie w 2024 roku: $105
MEDICAL UPGRADE
Kwota ubezpieczenia : do $500 000
Ważność ubezpieczenia : 12 miesięcy
Ubezpieczenie od wypadków podczas uprawiania sportów : brak
Wkład własny przy wizycie lekarskiej : brak
Ubezpieczenie bagażu : pokrycie straty od $250 do $2500
Nagłe leczenie dentystyczne : do $500
Wkład własny przy korzystaniu z ostrego dyżuru w nieuzasadnionym przypadku : $500
Cena za pakiet przy wylocie w 2024 roku: $515

Jeśli wybierzesz pełny pakiet rozszerzony (TRAVEL + SPORT + MEDICAL), zaoszczędzisz i zapłacisz $725.

KIEDY MUSZĘ ZAPŁACIĆ ZA UBEZPIECZENIE I KIEDY DOSTANĘ SWOJĄ POLISĘ?

Podstawowy pakiet ubezpieczenia jest zawarty w opłacie za program, którą należy uiścić dopiero 2 tygodnie przed wylotem do USA. W przypadku zdecydowania się na rozszerzone ubezpieczenie, opłaty należy dokonać bezpośrednio na stronie naszego ubezpieczyciela. Polisa ubezpieczeniowa oraz wszystkie wskazówki dotyczące korzystania z ubezpieczenia w USA, będą dostępne w Twojej aplikacji. Wszelkich informacji udzieli Ci także Twoja lokalna koordynatorka w USA.

W JAKICH PLACÓWKACH W USA MOGĘ SKORZYSTAĆ Z UBEZPIECZENIA?

Kliknij tutaj, aby zobaczyć listę placówek, które są obsługiwane przez naszego ubezpieczyciela. Jeżeli zamierzasz wybierać się do placówki, która nie widnieje na liście, koniecznie skonsultuj to z bezpośrednio z ubezpieczycielem, by mieć pewność, że wizyta będzie refundowana. W zależności od wybranego pakietu, Twoje ubezpieczenie zwróci też koszty wykupienia przepisanych przez lekarza leków – zwrot nastąpi na zasadach określonych przez naszego ubezpieczyciela, najprawdopodobniej na podstawie okazania skanu rachunków oraz odpowiednich druków.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ROZSZERZENIE PAKIETU?

Opieka medyczna w USA jest bardzo kosztowna, a bezpłatny pakiet podstawowy ubezpieczenia ponosi koszty leczenia do 250 000 USD. Kwota wydaje się duża, ale podczas poważniejszych problemów medycznych w USA może nie wystarczyć na pokrycie całkowitych kosztów leczenia szpitalnego, czy ambulatoryjnego. Pakiet podstawowy nie pokrywa m.in. wypadków sportowych, dentystycznych oraz nie obejmuje podróżowania podczas 13-go miesiąca – warto więc pomyśleć o rozszerzeniu pakietu o dodatkowe możliwości – dzięki temu będziesz całkowicie spokojny o swoje zdrowie w USA. Cultural Insurance Services InternationalCISI, jest licencjonowanym ubezpieczycielem działającym w ramach Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych, będącym jednocześnie częścią amerykańskiej sieci opieki zdrowotnej First Health. CISI z powodzeniem zapewnia bezpieczeństwo tysiącom uczestnikom programów AIFS już od 25 lat! Posiadamy szeroką sieć placówek, z którymi współpraca odbywa się bezgotówkowo – wystarczy, że pokażesz w klinice swoją kartę z numerem polisy.

CZY PO PRZYLOCIE DO USA MOGĘ WYBRAĆ DODATKOWE OPCJE UBEZPIECZENIA?

Na miejscu możesz wykupić ubezpieczenie od wypadków podczas uprawiania sportów (Sports Upgrade) oraz ubezpieczenie na 13. miesiąc pobytu w USA (Travel Upgrade). Pamiętaj jednak, że decydując się na wykupienie dodatkowych pakietów po przylocie do USA, musisz liczyć się z różnicą w cenie.

Podczas pobytu w USA nie ma możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Medical Upgrade!

 

CZY MUSZĘ WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE NA TRZYNASTY MIESIĄC?

Po zakończonym pobycie u rodziny goszczącej, podczas trzynastego miesiąca przysługującego uczestnikom w ramach wizy J-1, większość au pair decyduje się na podróżowanie po USA. Jeżeli zdecydujesz się na pozostanie na terenie Stanów po ukończonym 12-tym miesiącu, konieczne jest ubezpieczenie się na ten okres. Decydując się na wykupienie pakietu Travel Upgrade lub wszystkich trzech pakietów, będziesz automatycznie ubezpieczony podczas trzynastego miesiąca. Jeżeli nie rozszerzysz ubezpieczenia przed wylotem, możesz skorzystać z naszego ubezpieczenia na kolejne 30 dni po zakończonym programie (w sprawie dokupienia pakietu podczas programu, należy skontaktować się z biurem w Stamford) lub ubezpieczyć się we własnym zakresie – zostaniesz wówczas poproszony o przesłanie do naszego biura w Stanach odpowiednich dokumentów. Nie wykupując ubezpieczenia na 13. miesiąc, nie możesz pozostać na terenie USA i wykorzystać dodatkowego czasu na podróże – pakiet ubezpieczenia podstawowego traci ważność po upływie 12-tu miesięcy Twojego pobytu w Stanach.

CZY POWINNAM WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE OD WYPADKÓW PODCZAS UPRAWIANIA SPORTÓW?

Większość au pair spędza czas w USA w aktywny sposób – np. uprawiając sporty z dziećmi, którymi się opiekują – jeżeli lubisz sport i planujesz uprawiać go w USA, koniecznie pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu! Wszelkie kontuzje i dolegliwości nabyte podczas wykonywania sportów takich, jak łyżwiarstwo, jazda na nartach, jazda na snowboardzie, wspinaczka górska, nurkowanie, loty na paralotni, skoki ze spadochronem NIE SĄ objęte podstawowym ubezpieczeniem w cenie programu. Pełną listę sportów nieobjętych przez pakiet ubezpieczenia podstawowego znajdziesz w swoim profilu au pair. Będąc już na miejscu również możesz wykupić ubezpieczenie sportowe (Sports Upgrade).

CZY PRZEDŁUŻAJĄC PROGRAM PONOSZĘ KOSZTY UBEZPIECZENIA?

Jeżeli przedłużasz program o 6, 9 lub 12 miesięcy, konieczne jest przedłużenie ważności ubezpieczenia, na jakie zdecydowałeś się przed wylotem. Nie ma możliwości zmiany pakietu ubezpieczenia w trakcie pobytu w USA – automatycznie zostanie przedłużony pakiet, który wybrałeś przed programem. Cena przedłużania pakietu dostosowana jest do okresu, na jaki zdecydujesz się przedłużyć program.

CZY UBEZPIECZENIE DZIAŁA JEDYNIE W USA?

Ubezpieczenie będzie działało we wszystkich krajach świata poza Twoim krajem zamieszkania. Dzięki temu, podczas podróży do Meksyku czy Kanady nie będziesz musiał martwić się o wykupienie dodatkowych pakietów turystycznych.

CZY PAKIETY OFEROWANE PRZEZ PROGRAM OBEJMUJĄ UBEZPIECZENIE OD CHORÓB PRZEWLEKŁYCH?

Dla wylotów w 2024 roku nasze ubezpieczenie podstawowe, pokrywa wizyty związane z chorobą przewlekłą, która zdiagnozowana była przed przyjazdem do USA, maksymalnie do kwoty 5000 USD. W przypadku  przekroczenia tej kwoty i wystąpienia dolegliwości związanych z chorobą przewlekłą, koszty leczenia oraz wizyt kontrolnych będziesz musiał ponieść na własną rękę. Nasz ubezpieczyciel nie zapewnia większych pakietów. Możesz też pomyśleć o wykupieniu innego ubezpieczenia od chorób przewlekłych, które będzie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb, na własną rękę, przed wylotem do USA.

CO OZNACZA "wkład własny"?

„Wkład własny” (deductible) to kwota, którą osoba ubezpieczona musi zapłacić z własnej kieszeni, zanim ubezpieczenie pokryje pozostałe koszty (np. leczenia, zagubienia bagażu lub dokumentów czy skutków wypadku samochodowego).

Przy podstawowym pakiecie ubezpieczenia w ramach opłaty programowej wkład własny może wynosić do 50 USD, płatne podczas każdej wizyty lekarskiej. Wykupienie pakietu Medical Upgrade lub wszystkich trzech pakietów powoduje zniesienie konieczności wpłacenia tej kwoty.

W przypadku utraty bagażu lub przedmiotów osobistego użytku wkład własny wynosi od 100 dolarów (przy wyborze pakietów rozszerzonych Travel Upgrade, Sports Upgrade lub wszystkich trzech dostępnych) do 250 dolarów (przy pakiecie podstawowym w cenie programu i pakiecie Medical Upgrade).

W przypadku stłuczki lub wypadku samochodowego wkład własny jest wyższy i wynosi 500 USD.

Większość ubezpieczeń samochodowych w USA, niezależnie od rodzaju, zawiera wkład własny, co oznacza, że zanim ubezpieczyciel zwróci rodzinie koszty naprawy samochodu, rodzina musi część tych kosztów ponieść sama. Rodzina goszcząca zawsze ostatecznie decyduje, jaką część tych kosztów powinna ponieść au pair, jednak zgodnie z umową uczestnictwa w programie Au Pair in America (Terms and Conditions, którą au pair podpisuje elektronicznie rejestrując się na program), kwota ta jest nie wyższa niż 500 dolarów. Rodziny goszczące korzystają z różnorodnych typów ubezpieczeń, więc gdy już znajdziesz swój perfect match, warto dowiedzieć się, ile wynosi w przypadku ich ubezpieczenia wkład własny; czy jest on pobierany wyłącznie w przypadku, gdy kolizja została spowodowana przez au pair, czy również w przypadku, gdy kolizję spowodował ktoś inny.

Szczegóły znajdują się w treściach umów ubezpieczeniowych oraz w treści umowy uczestnictwa w programie Au Pair in America (Terms and Conditions).