Au Pair


Dlaczego warto?

 • udział w Au Pair in America to tysiące godzin z "Native Speakers". Żaden kurs językowy nie pozwoli na naukę języka w tak nieprawdopodobnym tempie. Przez stały kontakt z żywym językiem przełamiesz wszelkie obawy przed mówieniem, a prawdopodobnie zaczniesz również myśleć po angielsku! To jeszcze nie wszystko - jeśli brakuje Ci podstaw gramatycznych lub słownictwa, możesz podczas pobytu w USA zapisać się na kurs języka angielskiego dla zaawansowanych, na który otrzymasz dodatkowe wsparcie finansowe. W ten sposób z pewnością dojdziesz do perfekcji.

 • oprócz nauki języka masz doskonałą okazję, aby poznać uniwersyteckie życie w USA, uczęszczając na wybrane kursy do lokalnego college'u. W ten sposób poszerzysz swoją wiedzę, otrzymasz wartościowy certyfikat i wzbogacisz swoje CV.

 • zwiedzisz jeden z najbardziej interesujących krajów świata i poznasz ludzi z wielu niezwykłych zakątków naszego globu. Już podczas "orientation" (czyli szkolenia po przylocie) będziesz miała możliwość zwiedzania Nowego Jorku oraz nawiązania przyjaźni z innymi uczestniczkami programu.

 • doświadczysz codziennego życia amerykańskiej rodziny, dzieląc z nią trudy i radości, nawiązując przyjaźń z dziećmi i pomagając im poznać świat, w tym także kulturę Twojego kraju!

 • co tydzień otrzymasz w gotówce kieszonkowe, które będziesz mogła przeznaczyć w całości na zakupy, wycieczki, spotkania towarzyskie lub inne atrakcje, ponieważ wyżywienie i zakwaterowanie zapewnia Ci bezpłatnie Twoja "host family".

Zalety naszego programu

 • au pair wyjeżdżające do USA traktowane są jako uczestniczki programu wymiany kulturalnej, w związku z czym otrzymują specjalny rodzaj wizy: J-1 Exchange Visitor Visa, która pozwala na 12-miesięczny pobyt u rodziny amerykańskiej i legalną pracę w charakterze opiekunki do dzieci.

 • rodzina zaproponowana Tobie jest starannie wybrana, ale ostateczną decyzję o wyborze tej właśnie rodziny podejmujesz Ty. Jeżeli z jakichś powodów nie zaakceptujesz tej propozycji, poszukiwania rodziny dla Ciebie będą trwały nadal, aż do skutku. Podobnie w trakcie pobytu - jeżeli Twoje relacje z rodziną goszczącą nie ułożą się zgodnie z Twoimi (lub jej) oczekiwaniami, możesz zwrócić się do nas o tzw. "re-match", czyli ponowne uruchomienie poszukiwań, a następnie, gdy znajdzie się nowa rodzina, przenieść się w nowe miejsce.

 • rodzina goszcząca gwarantuje Ci oddzielny pokój, wyżywienie przez cały czas pobytu, dojazd na zajęcia oraz cotygodniowe kieszonkowe. Bardzo często au pair mają nieograniczony dostęp do samochodu.

 • praca au pair obejmuje wyłącznie opiekę nad dziećmi oraz drobne prace domowe związane z nimi, takie jak przygotowywanie posiłków dla dzieci, pranie oraz sprzątanie po posiłku lub zabawie. Au pair pracuje nie więcej niż 45 godzin w tygodniu oraz nie więcej niż 10 godzin dziennie.

 • każdej au pair przysługuje dwutygodniowy płatny urlop, który możesz wykorzystać na wakacje, czyli odwiedzenie miejsc Twoich marzeń!

 • po zakończeniu programu wiza J-1 daje Ci możliwość pozostania w USA na 13-ty miesiąc, podczas którego możesz podróżować po całych Stanach.

 • program nasz dysponuje siecią tzw. opiekunek lokalnych ("Regional Counsellors") w całych Stanach Zjednoczonych. Pozostają one w regularnym kontakcie z każdą au pair i dbają o to, aby jej pobyt u rodziny przebiegał bez zakłóceń. Poza tym, co miesiąc organizowane są spotkania, wycieczki i imprezy tematyczne dla wszystkich au pair z Twojego okręgu, dzięki czemu będziesz miała okazję je poznać, a zapewne również przeżyć niezapomniane przygody w niezwykłym, bo międzynarodowym towarzystwie.

 • otrzymujesz od nas ubezpieczenie medyczne o wartości 100,000 USD, które możesz we własnym zakresie rozszerzyć.

 • każda au pair uczestniczy w intensywnym 3-dniowym szkoleniu w Stamford pod Nowym Jorkiem, które ma na celu przygotowanie do rocznego pobytu w USA. Obejmuje ono zarówno praktyczne porady dotyczące życia w USA, jak i informacje dotyczące opieki nad dziećmi. Będzie również możliwość zwiedzania Nowego Jorku. Dodatkowo, przed wylotem do USA każda au pair ma dostęp do profesjonalnej platformy szkoleniowej on-line, która przygotowuje do rozpoczęcia przygody w USA.

 • możesz wybrać taką wersję programu, która najbardziej odpowiada Twoim kwalifikacjom i oczekiwaniom - "klasyczny" program Au Pair in America, Au Pair Extraordinaire (dla osób z wykształceniem kierunkowym) lub EduCare in America - dla osób pragnących intensywniej kształcić się w USA.
Zapisz się na spotkanie informacyjne
Kliknij tutaj, aby zamówić bezpłatną broszurę informacyjną.

Nie było dnia, abym żałowała przyjazdu do USA. Mam wspaniałe wspomnienia! To niezwykła okazja, aby zaprzyjaźnić się z ludźmi z całego świata, podróżować i poznać zupełnie inną kulturę!

Renata, 21, Warszawa