Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

Filmy i seriale z wątkiem Au Pair

Program Au Pair znany jest na świecie już od końca XIX w. Zrzesza młode osoby, które są ciekawe świata, ambitne i chętne nauki. Uczestnicy programu żyją z rodziną goszczącą, a w zamian oferują  swoją pomoc w opiece nad dziećmi połączoną z nauką. Program zakorzenił się głęboko w kulturze, szczególnie amerykańskiej. Dlatego tak często wątek au pair obecny jest w wielu filmach oraz serialach, a nawet staje się główną główną osią fabularną. Przygotowaliśmy dla Was listę wybranych filmów i seriali z wątkiem au pair.

“Niania w Nowym Jorku”

Film z 2007 w roli głównej ze Scarlett Johansson oraz Alicią Keys grającą jej przyjaciółkę. Film opowiada młodej dziewczynie, która podejmuje pracę jako opiekunka do dzieci u pewnej bardzo zamożnej rodziny z Upper East Side. Bohaterka musi zmierzyć się z życiem w centrum ogromnego miasta oraz odpowiedzialną rolą – opieką nad 5-cio latkiem.

„Au Pair, Kansas”

Komedia „Sportowa niania” z 2011 roku opowiada o Helen, która od śmierci męża ma na utrzymaniu gospodarstwo oraz wychowywanie dwóch synów. W końcu kobieta decyduje się zatrudnić Oddmunda, 26 letniego Norwega, jako Au Pair. Chłopak szybko zmienia życie rodziny poprzez swoje zaangażowanie i poświęcenie w pracy z dziećmi. Ponadto au pair dzieli się swoją pasją do sportu z mieszkańcami miasta, gdzie zakłada własną amatorską drużynę piłkarską. 

„Emily in Paris”

Wątek au pair pojawił się również w jednej z popularniejszych serialowych produkcji netflixowych zeszłego roku czyli „Emily in Paris”. Mandy pochodząca z Szanghaju to przyjaciółka głównej bohaterki, która wyprowadziła się do Francji by spełniać marzenia. Mieszka u zamożnej rodziny, u której opiekuje się dwójką dzieci. Mandy jest wzorem do naśladowania dla swoich host kids oraz staje się inspiracją, gdy ukazuje swój talent jakim jest śpiew. Mandy jest typem au pair, która podejmuje walkę o swoje marzenia, jest otwarta na nowe znajomości i ma ogromne serce do dzieci. 

„Au Pair”

Film „Au Pair” z 1999 roku opowiada o Jennie Morgan, która po studiach szuka pracy. Zostaje ona zatrudniona przez swojego pracodawcę jako Au Pair. Wylatuje do Francji, gdzie zajmuje się dziećmi, które nie ułatwiają młodej kobiecie pracy. Główna bohaterka orientuje się, że niesforne dzieci chcą zwrócić uwagę wiecznie zapracowanego ojca. Postanawia pomóc dzieciom w zrealizowaniu planu, czym zaskarbia sobie sympatię dzieci. 

„Jack and Sarah”

Wątek au pair przewija się również w filmie „Jack and Sarah” z 1995 roku. Jest to brytyjska komedia romantyczna napisana i wyreżyserowana przez Time Sullivan. Film opowiada o parze spodziewającej się dziecka. Niestety Sarah umiera przy porodzie zostawiając noworodka bez matki. Jack jako samotny ojciec nie daje rady pogodzić wszystkiego. Postanawia zatrudnić nianię, która zamieszka u niego w domu i pomoże w wychowaniu córki. Bycie au pair to bardzo odpowiedzialne zadanie i znalezienie odpowiedniej kandydatki okazuje się dla głównego bohatera ciężkim zadaniem. Wszystko zmienia się kiedy zupełnym przypadkiem poznaje Amy…

„Live-in”

Amerykański sitcom z roku 1898 składający się z 9 odcinków, opowiada o Australijskiej Au Pair, która wyjechała do stanu New Jersey w USA, by opiekować się nastoletnim synem rodziny. 

Jak widzicie wątek au pair jest głęboko zakorzeniony w pop kulturze, a ta lista to tylko garść wybranych przez nas przykładów, bo wzmianek na temat Au Pair jest znacznie więcej. Jesteśmy ciekawi czy wy znacie jakieś filmy z wątkiem Au Pair, które mogłyby znaleźć się na tej liście? 🙂