Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

Czy Walentynki w USA celebruje się tylko 14 lutego?

Aktywności, jakie możesz zaproponować dzieciom z okazji Walentynek

Au Pair podczas roku w USA mają okazję obchodzić wiele amerykańskich świąt. Jednym z najbardziej popularnych i celebrowanych przez amerykanów dni są walentynki, które przypadają co roku 14 lutego. Celebracja święta zakochanych nie odbywa się jednak wyłącznie tego dnia – w USA, ducha walentynek można poczuć właściwie już po Nowym Roku!

walentynki_w_usa

W Stanach Zjednoczonych, dzień ten jest obchodzony nie tylko przez pary, ale także przez rodziny i grupy znajomych. W szkołach odbywają się różne wydarzenia związane z Dniem Walentynek. W szkole podstawowej dzieci przygotowują kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek z klasy, a także dla nauczycieli. Natomiast w szkołach średnich znajdziemy takie tradycje jak stoiska z różami, które można kupić dla swoich znajomych czy nauczycieli, a także pocztę walentynkową za pomocą której można wysłać kartki czy listy.

Zaraz po Nowym Roku pojawiają się w sklepach  stoiska z rzeczami walentynkowymi, gdzie znajdziemy zabawki pluszowe, kartki czy słodycze. Kartki walentynkowe wysyłają sobie zarówno dzieci, jak i dorośli, a w dzisiejszych czasach są to najczęściej e-kartki i nie zawsze mają one charakter miłosny. Zazwyczaj zawierają one krótką notatkę np. „Dla najlepszej mamy na świecie. Wesołych Walentynek” albo jakiś zabawny tekst z życzeniami. Walentynki to świetny czas na docenienie drugiej osoby – przyjaciela, nauczyciela, rodzica, czy au pair. Au Pair mieszkające w USA mogą liczyć na kartki i rysunki od swoich host dzieci, które zwykle przygotowują je w przedszkolu czy szkole celebrując w ten sposób Walentynki.

Czy wiesz, że…

Od wielu lat w USA do najbardziej popularnych słodyczy walentynkowych należą „Conversation Hearts”. Są to małe cukierki w kształcie serduszek, na których są różne krótkie teksty takie jak: „Tęsknię”, „Przytul mnie” czy Kocham Cię”.

Dla Au Pair Walentynki to dobra okazja na robienie różnych kreatywnych projektów z dziećmi. Jednym z takich projektów mogą być walentynkowe słodkości. Świetnym przykładam są czekoladowe guziczki, które są bardzo proste do zrobienia a jednocześnie mogą zapewnić świetną zabawę dla zarówno młodszych dzieci jak i starszych.

 

Czekoladowe guziczki

 • Składniki:
 • 100 g mlecznej czekolady
 • 100 g gorzkiej czekolady
 • 100 g białej czekolady
 • dowolne posypki i słodycze do dekoracji

 

czekoladowe_guziki

 1. Roztapiamy czekolady (np. w kąpieli wodnej: czekolady łamiemy na kawałki, wrzucamy do metalowej lub szklanej miski, którą umieszczamy na naczyniu z gorącą wodą, a następnie gotujemy na małym ogniu aż czekolada się rozpuści)
 2. Przygotowujemy kawałek papieru do pieczenia, na który łyżką nakładamy roztopioną czekoladę w dowolnych kształtach. Następnie dekorujemy różnymi posypkami i słodyczami.
 3. Zostawiamy guziczki do pełnego schłodzenia.

Zrobione przez dzieci czekoladowe guziczki świetnie sprawdzą się jako na przykład prezent dla rodziców.

Innym przykładem na zabawę walentynkową jest robienie kreatywnych projektów, takich jak np. kartki walentynkowe. Takie projekty można łatwo dostosowywać do wieku i umiejętności swoich podopiecznych. Świetnym projektem może być walentynkowy wieniec czy walentynkowa ramka. Oba projekty świetnie sprawdzą się jako prezent od dzieci, rodziców czy dziadków.

Walentynkowy wieniec

Potrzebne rzeczy:

 • kartki papieru (białego lub kolorowego)
 • papierowy talerz
 • wstążka
 • nożyczki
 • klej

 

 1. W zależności od wieku i umiejętności dzieci przygotowujemy z nimi serduszka z papieru. Ich sposób przygotowania może być dowolny. Możemy je po prostu wyciąć z kolorowego papieru i tak pozostawić lub wyciąć je z białego papieru i kolorować je lub coś na nich napisać/narysować.
 2. Wycinamy środek talerza papierowego zostawiając tylko kilkucentymetrową zewnętrzną obręcz i zaczynamy w dowolny sposób przyklejać do niej serduszka.
 3. Na samym końcu bierzemy kawałek wstążki i przyklejamy z tyłu naszego wieńca tak, aby można go było powiesić.

 

 

Walentynkowa ramka

Potrzebne rzeczy:

 • kolorowy papier
 • patyki po lodach
 • klej
 • zdjęcie dzieci lub dowolne farby akrylowe
 • rzeczy do dekoracji ramki (brokat, naklejki, wycięte serduszka itp.)
 • wstążka (opcjonalnie)

 

 1. Z papiery wycinamy kwadrat (wielkość w zależności od tego co chcemy umieścić w ramce)
 2. Na brzegach kartki przyklejamy patyki tworząc ramkę.
 3. W środku ramki możemy przykleić zdjęcie lub wziąć farbę dowolnego koloru i zrobić odcisk ręki dziecka.
 4. Następnie dekorujemy ramkę w dowolny sposób.