Gap Year w USA

Rok w USA na programie Au Pair in America.

Rozwój • Nauka • Doświadczenie

Gap Year

Co to takiego i dlaczego jest tak popularny?

Gap year – to rok przerwy przed rozpoczęciem dalszej edukacji lub podjęciem pracy, wykorzystany na rozwój. Jest coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi.

Gap Year nie jest to rok, kiedy robimy sobie po prostu wolne.

Czym jest program Au Pair in America?

Au Pair in America to program wymiany kulturowej, który umożliwia młodym ludziom w wieku 18-26 lat wyjazd na rok do USA, gdzie będą pełnić rolę Au Pair – opiekunów dzieci.


W zamian za swoją pracę, otrzymują kieszonkowe, własny pokój, wyżywienie oraz dofinansowanie na kursy w amerykańskich college’ach. Program ten daje możliwość nauki języka angielskiego, poznania ludzi z wielu krajów oraz zwiedzenia niezwykłych miejsc.

Au Pair jest objęty opieką Lokalnego Koordynatora oraz biura w USA.

GAP YEAR czy to dobry pomysł?  

3 z 18 powodów, znajdziesz tutaj:

1. Nauka na amerykańskiej uczelni… w CV


Au Pair musi zdobyć 6 kredytów akademickich podczas swojego pobytu w USA i otrzymuje na ten cel dodatkowe wsparcie finansowe. Choć to nie jest pełny program studiów, to nauka na amerykańskiej uczelni dodaje prestiżu w CV i zwiększa szanse na lepszą pracę w przyszłości.


2. Znakomity angielski po powrocie


Przy założeniu, że Au Pair pracuje 45 godzin tygodniowo przez ok. 50 tygodni i w tym czasie komunikuje się w języku angielskim, jest to ponad 2000 godzin rozmawiania non-stop po angielsku z native speakers. Innymi słowy, jest to równowartość 40 semestralnych kursów angielskiego, a wszystko w ciągu tylko dwóch semestrów i za cenę… jednego. Angielski na takim poziomie znacznie zwiększa szansę znalezienia zatrudnienia w międzynarodowej korporacji lub przyjęcia na zagraniczne studia.


3. Nauka zaradności i samodzielności


Wyjazd do USA w ramach programu Au Pair wymusza na uczestniku samodzielność w załatwianiu pewnych spraw. Pomoc agencji jest zawsze dostępna, ale często to uczestnik preferuje rozwiązywanie problemów samodzielnie. Dzięki temu nabiera doświadczenia i samodzielności, co pomaga mu w dalszej karierze zawodowej. Program Au Pair to doskonała okazja, by nauczyć się zaradności i niezależności – cech, które są niezbędne w dorosłym życiu.

Obejrzyj rozmowę z mamą jednej z uczestniczek programu Au Pair in America.
To materiał, w którym przedstawia swoją perspektywę wyjazdu jej córki do USA.

Organizatorzy programu
Au Pair in America

Wszyscy pracownicy i konsultanci polskiego biura AIFS to byli uczestnicy naszych programów – znamy program Au Pair in America od podszewki i byliśmy w USA nie raz!

 

Rekrutacją do programu i organizacją podróży zajmuje się warszawskie biuro Au Pair in America znajdujące się przy ul. Grzybowskiej 43 razem z brytyjskim centrum Au Pair in America mieszczące się w Londynie.

 

Obsługę programu w USA i opieką nad uczestnikiem na miejscy w Stanach Zjednoczonych zapewnia zaś amerykańskie centrum AIFS mieszczące się pod Nowym Jorkiem (Stamford, CT, 1 High Ridge Park).

 

Dlaczego wyjeżdżając z nami możesz czuć się bezpiecznie ?

1

Wybierając Au Pair in America, wybierasz sprawdzoną agencję z wieloletnim doświadczeniem i globalnym wsparciem.

Au Pair in America to program organizowany przez Amerykański Instytut Studiów Zagranicznych, który działa już od niemal 60 lat i jest wspierany przez Departament Stanu USA. Au Pair in America działa od 1986 roku i jest pierwszym legalnym programem Au Pair w Stanach Zjednoczonych.  


Ponad 140 000 osób wyjechało już z nami jako Au Pair do Stanów Zjednoczonych! 

2

Jesteśmy legalnie działającą i zatwierdzoną przez Departament Stanu USA licencjonowaną organizacją.

Jedynym legalnym sposobem wyjazdu do USA jako Au Pair  jest wybranie odpowiedniej licencjonowanej firmy jaką jest Au Pair in America.

 

Nasz zespół w Stanach Zjednoczonych ściśle przestrzega wytycznych Departamentu Stanu USA, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz sprawiedliwe traktowanie wszystkim uczestnikom.

3

Opieka biura na każdym etapie programu

Wszystkim naszym uczestnikom zapewniamy pełne wsparcie naszych biur w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz w USA, dostępne przez cały czas trwania programu.


Na miejscu w USA Au Pair jest pod opieką tzw. lokalnej koordynatorki,  która mieszka w odległości maksymalnie godziny drogi od Au Pair.

4

W cenie programu gwarantowane jest ubezpieczenie na 250 000 USD.

W ramach ceny programu, każda Au Pair otrzymuje ubezpieczenie zdrowotne pokrywające koszty leczenia do 250 000 USD, z opcją dokupienia dodatkowych pakietów. 

5

Wybór spośród sprawdzonych rodzin goszczących.

Wszystkie rodziny goszczące są starannie sprawdzane, aby zapewnić bezpieczny oraz udany pobyt w USA zgodny z zasadami programu. 

6

Podczas programu Au Pair nie jest sama.

Wszystkie uczestniczki naszego programu są przypisane do grupy Au Pair ze swojej okolicy.

 

Każda lokalna koordynatorka organizuje comiesięczne spotkania, tzw. cluster meetings, na których Au Pair mają szansę poznać inne koleżanki z całego świata.

Poznaj historie dziewczyn, które zostały Au Pair in America

Sprawdź relacje wideo jak wyglądało ich życie, relacje z rodzinami goszczącymi i jakie przyjaźnie nawiązały. 

Program jest tym czego szukasz?
Wypełnij zgłoszenie