O programie

Najstarszy program Au Pair na świecie

Działamy od ponad 30 lat

Mamy największe doświadczenie

Dowiedz się więcej o programie Au Pair in America

scroll

Program Au Pair umożliwia Ci podjęcie nauki w USA, doskonalenie angielskiego, poznanie ludzi z wielu krajów świata i odwiedzenie miejsc, o których zawsze marzyłeś. W trakcie pracy i pobytu jesteś pod stałą opieką Lokalnego Koordynatora oraz naszego biura w USA. Chcesz dowiedzieć się więcej o programie Au Pair in America?

Zarejestruj się

Kim jesteśmy?

Au Pair in America to program au pair o najdłuższej tradycji na świecie – działamy w 55 krajach świata i od 1986 roku spełniamy Wasze marzenia o życiu, podróżach i nauce w USA! Program jest częścią Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych działającego od 1964 roku i wspieranego przez Departament Stanu USA.

 

Kim jest au pair?

Au pair (z fr. równy) to osoba w wieku 18-26 lat przebywająca w Stanach na postawie wizy J-1 przez okres od 12 do 24 miesięcy. Głównym zadaniem au pair jest odpowiadanie za opiekę nad dziećmi swojej rodziny goszczącej, dbanie o ich dobre samopoczucie, bezpieczeństwo oraz wspieranie ich w codziennych obowiązkach.

W zamian za swoje zaangażowanie au pair otrzymuje od swojej host rodziny atrakcyjne kieszonkowe, własny pokój, wyżywienie oraz możliwość uczestniczenia w kursach na amerykańskich college’ach.

Wymiana kulturowa

Au pair ma okazję podszkolić swój język angielski, poznać amerykańskie zwyczaje i kuchnię, a przede wszystkim nowych ludzi – nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, lecz także z pozostałych części świata! Mieszkając z rodziną goszczącą i uczestnicząc w jej codziennym życiu w ramach programu, uczestnik poznaje kulturę amerykańską od środka.

Zarejestruj się

Nauka języka

Udział w Au Pair in America to tysiące godzin z native speakers. Żaden kurs językowy nie pozwoli na naukę w takim zakresie. Przez stały kontakt z językiem uczestnicy, przełamują wszelkie obawy przed mówieniem – zwykle po kilku miesiącach nawet myślą po angielsku! Au pair ma również możliwość uczestniczenia w kursach na amerykańskim college’u, podczas których może podszkolić swoją gramatykę i słownictwo.

Rodzina goszcząca

Nasze rodziny goszczące (Host Families), mieszkają w ponad 180 okręgach (clusters) na obszarze całych Stanów Zjednoczonych. Przed przystąpieniem do programu przechodzą szczegółową rozmowę kwalifikacyjną z naszą przedstawicielką, która między innymi upewnia się, że au pair będzie miała własny pokój, pełne wyżywienie oraz możliwość dojazdu na kursy na college. Każdy cluster objęty jest nadzorem lokalnej koordynatorki, która rekrutuje rodziny goszczące i dba o bezpieczeństwo au pair po przylocie do USA.

Au Pair in America pomoże Ci znaleźć rodzinę, której potrzeby odpowiadają Twojemu doświadczeniu i umiejętnościom, ale jednocześnie taką, której styl życia będziesz mógł zaakceptować. Pamiętaj jednak, że ostateczną decyzję podejmujesz Ty po rozmowie z rodzinami goszczącymi na Skypie lub telefonicznie.

Praca

Au pair staje się członkiem rodziny, bardzo często też najlepszą przyjaciółką, przyjacielem lub „starszą siostrą”, bądź „starszym bratem” dzieci swojej host family.

Głównym zadaniem au pair jest wykonywanie czynności związanych z opieką nad dziećmi rodziny goszczącej, dbanie o ich rozwój, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Obowiązki au pair zależą głównie od wieku dzieci i są to m.in. odwożenie dzieci do szkoły, przygotowywanie im posiłków, zabawa czy pomoc w lekcjach.

Co tydzień au pair otrzymuje kieszonkowe, które może przeznaczyć w całości na swoje potrzeby: zakupy, wycieczki, spotkania towarzyskie lub inne atrakcje, ponieważ wyżywienie i zakwaterowanie są zapewnione przez rodzinę goszczącą.

Kursy

Nauka i możliwość uczestnictwa w kursach organizowanych przez amerykańskie uczelnie i college’e stanowią ważny element programu. Uczestnik ma możliwość podjęcia nauki w wybranej przez siebie dziedzinie i w dogodnej dla siebie formie.

Koszty nauki pokrywane są częściowo lub w całości przez rodzinę goszczącą (w zależności od wyboru kursów). Masz okazję poszerzyć swoją wiedzę i wzbogacić swoje CV! Po pomyślnym ukończeniu kursu, otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.

Czas wolny i podróże

Podczas rocznego programu, au pair ma wiele okazji do podróżowania i odkrywania Stanów Zjednoczonych. Au Pair przysługuje prawo do dwutygodniowego płatnego urlopu, który może wykorzystać na podróże, nie tylko na terenie USA, lecz także poza tym krajem! Dodatkowo, w ramach wizy studenckiej J-1, uczestnik ma możliwość przebywania w USA przez kolejny miesiąc po ukończeniu programu – można wykorzystać ten czas na zwiedzenie miejsc, których nie udało się zobaczyć w ciągu roku!

Zarejestruj się

Wiza J-1

Program Au Pair in America jest oparty o wizę typu J-1 Exchange Visitor Visa przewidzianej dla uczestnika wymiany kulturowej. Wiza ta umożliwia działalność programów typu au pair i pozwala na 12-miesięczny pobyt u rodziny amerykańskiej oraz legalną pracę w charakterze opiekuna dzieci. Po zakończeniu 12-miesięcznego programu, uczestnik ma możliwość przebywania na terenie Stanów Zjednoczonych przez okres do 30 dni (jest to tak zwany „grace period”), który uczestnik może wykorzystać na swoje podróże po Stanach Zjednoczonych.

Po znalezieniu odpowiedniej rodziny goszczącej, polskie biuro Au Pair in America, pomaga w procedurze wizowej: zapewnia instrukcję wizową oraz niezbędne dokumenty potrzebne do uzyskania wizy J-1.

Nasza historia

Au Pair in America jest częścią Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych (AIFS). W 1986 r. z inicjatywy tej organizacji powstał pierwszy program wymiany międzykulturowej pod nazwą „Au Pair”.

W zamian za opiekę nad dziećmi, zapewnił on uczestnikom możliwość utrzymania się przez cały rok pobytu w USA oraz podróżowania w kraju i poza jego granicami.

Program kontynuowany jest z niezmiennym sukcesem, co roku oferując możliwość wyjazdów do pracy połączonej z nauką i podróżowaniem.

Au Pair in America od 1986 r. cieszy się nieustającą popularnością. Każdego roku dzięki naszej organizacji wyjeżdża do USA ponad 4000 au pair!

Motto AIFS brzmi „Uczyńmy świat bliższym”. Au Pair in America realizuje ten cel, zapraszając do amerykańskich rodzin goszczących (host families) au pair z ponad 55 krajów Europy, Afryki, Azji, Australii, Ameryki Środkowej i Południowej.

Organizatorzy

Rekrutacją do programu i organizacją podróży zajmuje się brytyjskie centrum Au Pair in America, mieszczące się w Londynie, w AIFS House przy ulicy Queen’s Gate 37a.

Obsługę programu w USA zapewnia zaś amerykańskie centrum AIFS mieszczące się pod Nowym Jorkiem (Stamford, CT, 1 High Ridge Park).

Podczas całego trwania programu do Twojej dyspozycji jest również warszawskie biuro Au Pair in America przy ul. Grzybowskiej 43 oraz sieć konsultantów zajmująca się programem w całej Polsce. Nasi konsultanci przeprowadzają uczestników przez procedurę aplikacyjną.

Wszyscy pracownicy i konsultanci polskiego biura AIFS to byli uczestnicy naszych programów – znamy program Au Pair od podszewki i byliśmy w USA nie raz!