Relacje uczestników

Jak było w USA?

Przeczytaj relacje

Zobacz reportaże

scroll

Zobacz, jak radzą sobie nasze au pair!

Basia - reportaż z serii "Zakochane w Ameryce" cz. IX

Zobacz, jak Basia spędziła swój rok w USA na programie Au Pair in America

Mam na imię Basia, mam 26 lat i jestem w Au Pair w Chicago.

Jak zostać Au Pair in America? 

Szukając pracy natknęłam się na ogłoszenie na Facebooku. Bardzo w tym czasie potrzebowałam zmiany i stwierdziłam tak! Dlaczego nie? Pierwszy powód – lubię dzieci. Drugi powód to możliwość zwiedzania. Trzeci powód zamieszkanie w innej zupełnie kulturze. Więc stwierdziłam tak to jest to

Jesteśmy teraz w najbardziej znanym dla moich dzieci parku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dom jest zaraz po przeciwnej stronie ulicy, ale wydaje mi się.

Pamiętam to jak dziś mój pierwszy dzień, gdy za oknem po było śnieżnie. Ja zeszłam na dół jeszcze w piżamie i w szlafroku, a host mama bardzo mnie powitała serdecznym uśmiechem i powiedziała, Basia częstuj się i czuj się jak u siebie w domu.

Eng. „ Basia przyjechała i od razu zrozumiała jak funkcjonuje nasza rodzina.”

Podczas pierwszych dni towarzyszyła mi ich poprzednia Au Pair, która była też z Polski i ona zapoznała mnie z obowiązkami Au Pair w domu.

Eng. „ Osoba, która zostaje Au Pair po pierwsze kocha dzieci, a po drugie chce uzyskać międzynarodowe doświadczenie. Elastyczność jest bardzo ważna, godziny czasem się zmieniają. Plany dnia nie zawsze są do siebie podobne. Potrzebowaliśmy kogoś, kto pomógłby nam zwłaszcza rano i po południu, po szkole. Dało nam to sporo elastyczności przy prowadzeniu domu.

Do moich obowiązków należy pobudka dzieci i przygotowanie im posiłków. Następnie odwożę ich do szkoły, po czym mam swój czas wolny. W moim wolnym czasie uczę się też angielskiego. Będę kontynuować swoją przygodę z nauką. W styczniu wybieram się na kurs chemii na University of Illinois Chicago.

Bardzo dużo rzeczy wydarzyło się pozytywnych, które miały wpływ na moją osobę. I chciałabym tą podróż przez kolejny rok kontynuować.

Jednym z najfajniejszych aspektów bycia au pair jest to, że można poznać bardzo wielu cudownych przyjaciół. Dopiero tutaj nauczyłam się brać garściami wszystko. To jest taka przygoda, która przede wszystkim ja czuję, że daje Ci taki zastrzyk, a dodatkowo jeszcze apetyt na życie.

Co zamierzamy zwiedzić co roku? Na pewno Alaskę, Hawaje, Puerto Rico.

ENG. „Nasze Au Pair stają się pewne siebie. Próbują rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiły.”

Cześć, witamy ponownie. Właśnie jesteśmy na cluster meeting. To jest nasza koleżanka z Tajlandii.

Eng;. „ Au Pair nie przyjeżdżają tutaj tylko do pracy, ich celem jest zdobycie życiowego doświadczenia, dlatego staramy się aby były szczęśliwe i zadowolone z pobytu.

Czy warto jechać na program au pair? 

Jest to najlepsza rzecz, jaką zrobiłam w swoim życiu. Jeżeli miałabym wybierać jeszcze raz, zrobiłabym dokładnie to samo.

Chcesz poznać historię innych Au Pair? Wszystkie znajdziesz tutaj 

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Jak wyglądają podroże? Historie naszych uczestniczek programu znajdziesz tutaj 

Jesteś zainteresowana programem? Zapisz się na program tutaj