Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

13 powodów

dla których zostałyśmy Au Pair w USA :)

Niezależnie od tego, co w życiu robisz, warto znać powody, dla których podejmujesz konkretne decyzje. Świadome kierowanie swoim życiem pozwala poznać siebie, zrozumieć swoje potrzeby oraz wybrać cel, do którego zmierzamy. W tym artykule poznasz 3 dziewczyny i 13 powodów, dla których podjęły decyzję o wyjeździe na program Au Pair.

Co kierowało maturzystką, studentką z tytułem licencjata, a co dyplomowanym magistrem? 

Aga

Została Au Pair po maturze. 

 • Przez 12 lat edukacji nie miałam wystarczająco przestrzeni oraz dojrzałości, aby zastanowić się nad swoją przyszłością. Życie w sztywnych ramach edukacji bardzo mnie zmęczyło. Potrzebowałam oddechu i czasu pozbawionego presji i pośpiechu, aby dowiedzieć się, kim jestem.

 

 • Chciałam w końcu spróbować życia poza domem! Chyba każdy z nas ma to pragnienie samodzielności i dorosłości. 🙂

 

 • Bardzo zależało mi na tym, aby dokonać mądrych i świadomych wyborów dotyczących mojej przyszłości. Myśl na temat kolejnych lat edukacji bez satysfakcji i radości była dla mnie przerażająca i przytłaczająca. Nie byłam gotowa, aby ją podjąć.

 

 • Angielskiego uczyłam się od lat, ale wciąż coś mnie blokowało i uniemożliwiało swobodne porozumiewanie się bez stresu. Wyjazd do Stanów wydawał się idealnym rozwiązaniem!

 

 • Jak każda Au Pair pragnęłam przygody, podróży i doświadczeń, które zostaną w moim sercu i głowie do końca życia. Świat zawsze mnie ciekawił, ale wydawał się być taki nieosiągalny… Na szczęście MYLIŁAM SIĘ! <3 

 

 

Gracjana

Została Au Pair po ukończeniu studiów licencjackich. 

 • Nie wiedziałam na jakie studia magisterskie chcę iść… oraz, czy chcę na nie iść? Stwierdziłam, że taki Gap Year da mi możliwość i czas na podjęcia decyzji, poznanie moich potrzeb oraz stworzenie w mojej głowie nowych planów na przyszłość.

 

 • Wiek. Po maturze nie czułam się jeszcze gotowa, aby podjąć taki krok i zamieszkać na drugim końcu świata. Nie czułam się przygotowana ani emocjonalnie, ani pod względem języka angielskiego. Dlatego wyjechałam w wieku 21 lat, gdy byłam dojrzalsza, a językowo czułam się pewniej.

 

 • Chęć poznania Stanów Zjednoczonych. USA to kierunek, który od zawsze był moim największym marzeniem podróżniczym. Dzięki byciu Au Pair dostałam szansę, aby przez 12 miesięcy poznawać amerykańską kulturę i zwiedzać miejsca, które wcześniej widziałam tylko na zdjęciach i filmach. 

 

 • Potrzebowałam zmiany w swoim życiu. Chciałam zrobić coś innego niż reszta osób w moim wieku. Pragnęłam wyjść trochę poza schemat osoby, która od razu po studiach licencjackich idzie na magisterkę, potem do pracy itd. Chciałam też odpocząć od szkoły czy uczelni. Stwierdziłam – kiedy, jak nie teraz? A na programie nauczyłam się o wiele więcej niż w szkole! 

 

Kamila

Została Au Pair po obronie tytułu magistra. 

 • Byłam o krok od ustatkowania się i znalezienia stałej pracy, która pozwoli mi wejść w dorosłość pełną parą. Skończyłam studia, mieszkałam już dawno poza domem rodzinnym, miałam ułożone życie. Mimo wszystko, to nie było to, czego wtedy chciałam!
  Jeszcze nie czas! 

 

 • Zawsze chciałam zwiedzić Stany Zjednoczone, a Au Pair wydawało się być najlepszą i najbardziej przystępną opcją w tamtym momencie. Możliwość pracy i podróży przez rok to świetny plan! 

 

 • Potrzebowałam nabrać dystansu do swojego życia w Polsce. Przez lata brnęłam w narzucone przez siebie schematy i poczułam ogromną potrzebę zdobycia nowej perspektywy, aby później móc podjąć ważne i przemyślane decyzje rzutujące na moją przyszłość. 

 

 • BO ŻAŁOWAŁAM, ŻE NIE ZROBIŁAM TEGO WCZEŚNIEJ! 🙂 

 

A jakie będą Twoje powody?… 🙂