Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

„Childcare Experience” – poradnik aplikacyjny

Poradnik aplikacyjny - to seria wpisów, w której omawiamy każdą zakładkę aplikacji na program Au Pair in America, tak by Twój proces aplikacji przebiegł gładko i sprawnie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas uzupełniania zakładki "Childcare Experience".

W tej zakładce przedstaw swoje doświadczenie w opiece nad dziećmi. Pamiętaj, że to jedna z najważniejszych zakładek w całej aplikacji.

W sekcji „Childcare Experience”:

-Zaznacz rubryki dotyczące przedziału wiekowego dzieci, jakimi się opiekowałaś.

-Zaznacz „Willing” przy odpowiednich grupach wiekowych dzieci, którymi chciałabyś się opiekować jako Au Pair.

Opisz po angielsku wszystkie każde swoje doświadczenie opieki nad dziećmi, również to z rodziny. Warto wspomnieć czego Cię to nauczyło, jakie miałaś obowiązki i jakie były Twoje ulubione czynności podczas danego doświadczenia. 

-W przypadku posiadania doświadczenia z dziećmi poniżej 2 roku życia w pytaniu „Please indicate if you know how to do any of the following” zaznacz czynności, które wykonywałaś przy zajmowaniu się dziećmi w takim wieku.

 

W sekcji „Documented Childcare Experience”:

Uzupełniając tabelki upewnij się, że wpisałaś wszystkie doświadczenia wymienione w opisie doświadczenia z dziećmi.

-Wybierz rodzaj opieki spośród tam podanych.

-Podaj imię dziecka oraz określ jego płeć iwiek. Zwróć uwagę by wiek dziecka był podany w momencie rozpoczęcia opieki nad nim, a nie jego obecny.

-Wypisz obowiązki, jakie miałaś podczas danego doświadczenia.

-Określ częstotliwość opieki. 

Do każdego doświadczenia, które będziesz potwierdzać referencjami trzeba uzupełnić „Referee name”, czyli imię i nazwisko osoby, która uzupełni Twoje referencje.  

Uwaga! Jeśli masz doświadczenie jedynie jako korepetytor, wtedy należy zdobyć jeszcze doświadczenie innego typu np. 100 godzin doświadczenia jako korepetytor oraz minimum 100 godzin np. jako opiekunka do dzieci, nauczycielka itd.