Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

“Travel & Program” – poradnik aplikacyjny

Poradnik aplikacyjny - to seria wpisów, w której omawiamy każdą zakładkę aplikacji na program Au Pair in America, tak by Twój proces aplikacji przebiegł gładko i sprawnie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas uzupełniania zakładki “Travel & Program” .

W tej zakładce skupiasz się na wyborze rodzaju programu oraz informacjach o Twoim paszporcie i wizie.

W sekcji „Program”:

-Jeśli wybrałaś program Au Pair Extraordinaire zaznacz ze względu na jakie kryterium kwalifikujesz się na ten typ programu.

 

W sekcji „Host Family”:

-Jeśli znalazłaś już rodzinę goszczącą możesz aplikować jako tak zwany Prematch, wtedy należy uzupełnić tę sekcję. Jeśli nie, zaznacz, że nie znalazłaś jeszcze rodziny goszczącej.

 

W sekcji „Your Passport”:

-Dodaj skan paszportu (strony ze zdjęciem) oraz wpisz uzupełnij pozostałe dane. Zwróć szczególną uwagę na „Passport number” oraz „Passport expiry date”, które muszą być zgodne z dokumentem.

-Upewnij się, że w momencie wylotu paszport jest ważny przez minimum 18 miesięcy (ze względu na ewentualną chęć przedłużenia programu, jednak bezpieczniej będzie – 2 lata od planowanej daty wylotu). Jeżeli nie masz ważnego paszportu, powinnaś jak najszybciej ubiegać się o nowy dokument. W takim przypadku możemy zaakceptować aplikację bez skanu paszportu. Wystarczy, że złożysz wniosek o paszport, a później wstaw skan.

 

W sekcji „Visa”:

-Odpowiedz na pytania dotyczące wcześniejszych wyjazdów do USA. Jeśli już byłaś w Stanach, odpowiedz na pytania dotyczące dat oraz rodzajów wizy np. turystyczne lub innych programów wymian kulturowych jak np. na program Camp America.

-Jeśli kiedykolwiek dostałaś odmowę wizy, ta informacja również musi znaleźć się w tej części aplikacji.