Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

Sposoby na tanie loty!

6 lotniczych porad od Kamili

Kiedy, gdzie oraz jak szukać lotów tak, aby zapłacić jak najmniej? W tym artykule poznasz wszystkie triki!

Wszyscy pamiętamy pytania które zadawano nam na interview z konsultantka APIA, w ambasadzie i podczas rozmów z rodzinkami, a i pewnie ze znajomymi.

“Dlaczego chcesz zostać au pair?”

Nie pomylę się pewnie jeśli stwierdzę, że 99% z nas, obok „lubię dzieci”, powiedziała “uwielbiam podróże”, “chcę zwiedzać”, „chcę poznać nową kulturę”. 

Po tych wszystkich rozmowach, masz swoją perfect match, w głowie pełno masz wyobrażeń o tych niekończących się wakacjach, tysiącach mil przelecianych samolotem… aż tu nagle w ręce rzuca Ci się taka piękna torebka, albo buty które zawsze chciałaś sobie kupić, albo tak wyszło, że Starbucks jest po drodze… właściwie to wszędzie. I te piękne, ciepłe plaże, dzikie zakątki USA, szalone Vegas oddalają się nagle wielkimi krokami.

Dlatego, przychodzę na ratunek! Dam Wam kilka tricków które sama przetestowałam!

  • Aplikacje śledzące tanie loty. Moje ulubione to Skyscanner, Hopper, Kayak. Moja osobista wskazówka jest taka, że zazwyczaj najniższe ceny ma skyscanner, ale Hopper dobrze przewiduje spadki i wzrost cen. Kayak służy mi głównie za planner podróżniczy.
  • Ceny biletów zaczynam sprawdzać od razu jak wymyślę cel podróży, ale nigdy nie kupuję od razu (z wyjątkiem bardzo spontanicznych wypraw)
  • Ceny najniższe są zazwyczaj we wtorki i środy rano. (Słowo daję!)
  • Funkcja „odkrywaj” na skyscanner – jeśli nie masz pomysły dokąd lecieć skyscanner podsunie Ci najtańsze loty w najbliższym czasie.
  • Funkcja alertów cenowych. Wiadomo, że jako au pair nie zawsze mamy czas odświeżać stronę z lotami co godzinę, albo nawet codziennie. Funkcja alertów cenowych jest genialna, przy każdej zmianie ceny wybranego przez Ciebie lotu otrzymasz powiadomienie!
  • Staraj się podróżować lekko. Dodatkowa walizka to koszt około $20-30. Ja polecam pakować się w bagaż personalny – wbrew pozorom to wykonalne. 

No to teraz nie pozostało nic innego jak szukać destynacji następnej podróży! Bon Voyage!