Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

Zakochaj się w Ameryce w klimacie #bigcities!

Lubisz wielkomiejskie życie w szybkim tempie, z kubkiem kawy w jednej ręce, gdy drugą już opracowujesz dalszy plan zwiedzania? A może właśnie robisz kolejną fotkę nowo odkrytej supermiejscówki? Jeżli tak, postaw na klimat #bigcitiesUSA!

New York City – zanurz się w najsłynniejszą miejską dżunglę, zwaną również „The City That Never Sleeps”: żeby się o tym przekonać, wystarczy wieczorny spacer po Manhattanie! Następnego poranka, z kubkiem kawy i bajglem w ręku urządź sobie piknik w Central Parku, a następnie sesję zdjęciową na Brooklyn Bridge z Manhattan Skyline w tle. Na deser może skusi Cię słynna Magnolia Bakery lub jogurt na schodach The Meet? (poczujesz się jak Blair w serialu Gossip Girl!;). Po południu koniecznie zrób sobie spacer w High Line Park, zawieszonym nad ulicami miasta wśród ciekawej, różnorodnej nowojorskiej architektury. Jedno jest pewne: w Nowym Jorku każdy dzień będzie inny. Liczba atrakcji jest tu po prostu… gigantyczna!

Chicago – z samego szczytu najwyższego budynku miasta, prawie półkilometrowej wysokości Willis Tower, możesz podziwiać spektakularną panoramę „Windy City”. Kilka ulic dalej znajduje się Millenium Park, gdzie znajdziesz jedną najbardziej rozpoznawalnych instalacji sztuki w USA: lustrzaną fasolkę („The Bean”). Możesz tam również wejść w interakcję z niezwykłą Crown Fountain, ze zmieniającymi się co chwilę ogromnymi twarzami ludzi, mieszkańców Chicago. Po tych wszystkich rozrywkach zapewne zgłodniejesz, ale wówczas w okolicznych pizzeriach czekać będzie na Ciebie flagowa Deep Dish Pizza, specjalność Chicago!

Washington DC – kojarzy się z Kapitolem, Białym Domem, National Mall i „Nocą w Muzeum” – i słusznie! Planując tam spacer dolicz sobie koniecznie co najmniej kilka godzin na odwiedzenie wybranych muzeów – do większości wstęp jest zupełnie darmowy! To prawdziwa gratka dla miłośników historii i sztuki. Po drodze koniecznie zamów do jedzenia „half smoke” – to rodzaj lokalnego hot-doga, z którego słynie stolica Stanów Zjednoczonych.

Filadelfia – to miasto, w którym można poczuć historię USA. To właśnie tutaj podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Można tu także zobaczyć wspaniałe kolekcje sztuki w Art Museum czy Barns Fundation, lub po prostu pospacerować ulicami, podziwiając street art’ową galerię, jaką tworzą setki murali w tym mieście. Jednym z najbardziej znanych punktów w Filadelfii jest LOVE Sign w centrum miasta oraz tzw. schody Rocky’ego, zlokalizowane przed Art Museum – tak, to właśnie tam była kręcona słynna scena w filmie Rocky! Filadelfia oczywiście też ma swoją słynną kanapkę, jaką jest Philly Cheesesteak – najlepsze są podobno w Gino’s Steaks.

Los Angeles – znane przede wszystkim z fotogenicznego napisu „Hollywood” na jednym z okolicznych wzgórz, jak również z Alei Gwiazd („Hollywood Walk of Fame”), miasto ma w rzeczywistości do zaoferowania o wiele więcej: odwiedzaną przez miliony Venice Beach, pełny klubów i restauracji Sunset Strip, molo Santa Monica Pier z diabelskim młynem oraz akwarium, wypełnione dziełami sztuki Getty Center, hollywodzkie Universal Studios, historyczne obserwatorium astronomiczne Griffith Observatory, największe w zachodnich Stanach museum sztuki LACMA, czy też modną dzielnicę artystów i celebrytów Echo Park – lista jest długa!

Austin – stolica Teksasu, numer jedenaście na liście najludniejszych miast USA, to piękne, klimatyczne i bogate w historię miejsce z klimatem country w tle. Warto wybrać się tu na zwiedzanie Texas Capitol, pójść na kajaki na jeziorze Travis, czy też zwiedzić liczne i urokliwe uliczki, słuchając przy tym muzyki country. Jak zgłodniejesz – postaw na tacos lub tortillę! Austin znane jest jako jedno z najlepszych miejsc do mieszkania w USA, z uwagi na pogodę, gospodarkę i bogate życie kulturalne.

Oczywiście lista dużych miast w USA jest o wiele dłuższa! Tutaj chcieliśmy tylko zaostrzyć Twój apetyt – i mamy nadzieję, że nam się uda, ponieważ w związku z miejskimi wyprawami przygotowaliśmy dla Ciebie również specjalną playlistę! Posłuchaj i wczuj się w klimat #BigCitiesUSA!

 

Jeśli chcesz jeszcze więcej polecajek w klimacie #BigCitiesUSA, sprawdź poniższe wpisy:

Nowy Jork oczami naszej Au Pair – Ani 

Odkrywamy stany – Texas

Odkrywamy stany – Miasta Kalifornii