Blog Au Pair in America

Podróże

Życie Au Pair

Ciekawostki i porady

scroll

Zakochaj się w Ameryce w klimacie #teamnature!

Najlepiej czujesz się w luźnym i wygodnym ubraniu, spędzając czas aktywnie, pośród odgłosów natury? A do tego noce w namiocie, czy wieczorne ogniska nie są Ci obce? Postaw na odkrywanie Ameryki w klimacie #teamnature!

Ameryka to wymarzony kraj dla wszystkich miłośników natury. Znajdziesz tu niezliczone parki narodowe w każdej strefie klimatycznej! Do tego w każdym parku jest wspaniale przygotowana infrastruktura dla odwiedzających, pola namiotowe i campingowe, jak również słynne Visitor Centers, w których dostaniesz mapki z odpowiednio dostosowanymi planami spacerów i wycieczek. Trasy te będą dla Ciebie odpowiednie niezależnie od tego, czy na dane miejsce przeznaczysz tylko 2-3 godziny, czy też kilka dni.

Miejsc do odwiedzenia jest tak dużo, że nie sposób je wszystkie wymienić, jednak my polecamy zacząć od tych najbardziej rozpoznawalnych:

Grand Canyon National Park – to jeden z najsłynniejszych parków narodowych USA. Monumentalny, panoramiczny widok, jaki rozpościera się z krawędzi Wielkiego Kanionu, to doświadczenie, jakiego nie odda żadne zdjęcie czy wideo – to trzeba przeżyć! A jak już będziesz „w okolicy”, nie pomiń darmowych atrakcji, jak na przykład przystanku nad Horseshoe Bend!

Park Narodowy Yellowstone to idealna destynacja dla każdego, kto kocha różnorodność. Ten park jest wyjątkowy pod względem zróżnicowania oferowanych atrakcji. Są tu gorące źródła, znajdujące się tysiące stóp nad poziomem morza, jak również sprężone gazy wulkaniczne tworzące setki gejzerów, przepiękne górskie widoki, głębokie kaniony, malownicze jeziora oraz stada amerykańskich bizonów.

Niezależnie od tego, który park narodowy wybierzesz, zadbaj o to, aby przeżyć prawdziwe „American camping experience”. W tym celu koniecznie zjedz posiłek przygotowany na ognisku, jak np. klasyczny burger. Na deser natomiast polecamy s’mores: słodką “kanapkę” składającą się z pianki Marshmallow rozpuszczonej nad ogniem i zamkniętej między dwoma herbatnikami z kostką czekolady Hershey’s – nasze au pair uwielbiają je!

Przygotowaliśmy dla Ciebie również playlistę! Posłuchaj i wczuj się w klimat #TeamNature…

Jeśli chcesz jeszcze więcej polecajek w klimacie #TeamNature, sprawdź poniższe wpisy:

Odkrywamy stany – najciekawsze parki Kalifornii

Odkrywamy stany – Kolorado

Odkrywamy stany – Arizona