scroll

Bezpłatne webinary językowe

Czekasz na wyjazd do USA i chciałbyś poprawić swój poziom języka? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy serię webinarów "Let's English". Poznasz różnice pomiędzy amerykańskim i brytyjskim angielskim, przygotujesz się do interview oraz nauczysz słownictwa przydatnego w codziennych sytuacjach.

Przygotowujesz się do wyjazdu? A może dopiero składasz aplikację i niedługo będziesz miała rozmowę z rodziną goszczącą? Nie zapomnij o ciągłym szlifowaniu angielskiego – dzięki praktyce i ćwiczeniom ułatwisz sobie start w USA! Dołącz do nas i poćwicz język z naszą anglistką Martą, która przekaże Ci dużo praktycznych wskazówek i przydatnych zwrotów językowych.

Najbliższe webinary:

 

Trick or Treat? Halloween w USA

Co wspólnego ma Halloween z kukurydzą?  Skąd wzięła się tradycja “cukierek albo psikus”? Ile kilogramów cukierków zjadają Amerykanie podczas tego święta i z czym związane są kolory Halloween? O tym wszystkim porozmawiamy podczas kolejnego webinaru z serii Let’s English. Tym razem jego tematem jest jedno z najbardziej popularnych i chętniej nieoficjalnych świąt w USA – Halloween!
Ale to nie wszystko! Nasza anglistka Marta zadba także o solidną dawkę angielskiego i wyrażeń związanych z tym wyjątkowym w USA dniem. Zapiszcie się koniecznie i poznajcie Halloween od podszewki!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR „TRICK OR TREAT? HALLOWEEN W USA”

British vs American English – Którego języka się uczymy i jakie są różnice? – 28 września, godz. 18:00

Football czy soccer? On the weekend czy at the weekend? Color czy colour?
Różnice między amerykańskim mogą naprawdę przyprawić o językowy zawrót głowy! Warto je poznać by uniknąć nieporozumień, szczególnie, kiedy w planach mamy wyjazd do USA.

Podczas tego webinaru skupimy się na tym, co jednocześnie łączy i dzieli Amerykanów i Brytyjczyków – na angielskim, a dokładniej na różnicach między dwoma odmianami tego języka. Nasza anglistka Marta podpowie na co zwrócić uwagę komunikując się po angielsku, szczególnie w jego amerykańskiej odmianie!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR „BRITISH VS AMERICAN ENGLISH”

Najczęstsze błędy językowe – 10 września 2021, godz. 18:00

Błędy? To nie zbrodnia – nie bój się ich popełniać, tylko ucz się dzięki nim. Popełnianie błędów zdarza się każdemu, niezależnie jak dobrze znamy język. Które z błędów są najczęstsze i jednocześnie najtrudniejsze do wyeliminowania? Skąd się biorą i co zrobić, żeby przestać je popełniać? Nasza anglistka – Marta, podzieli się garścią praktycznych porad, najczęstszych błędów i tego jak w prostu sposób się ich pozbyć.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR „NAJCZĘSTSZE BŁĘDY JĘZYKOWE”

Amerykański slang – kolejny termin podamy wkrótce

„Is American slang driving you up the wall? Chill out, bro –  it’s no biggie! We’ll get you hyped about it!

Czy takie zdania sprawiają, że drapiesz się po głowie próbując zrozumieć o co chodzi? W takim razie ten webinar jest dla Ciebie! Tym razem mamy coś, co pomoże Ci lepiej zrozumieć angielski – szczególnie ten mówiony. Na tapetę bierzemy amerykański slang i popularne słowa, czy wyrażenia, które przyprawiają uczących się o językowy zawrót głowy, szczególnie w zwykłych, codziennych rozmowach! Zapiszcie się na nasz webinar, podczas którego Marta – nasza anglistka przybliży Wam elementy amerykańskiego slangu i podpowie jak radzić sobie w sytuacjach, w których nie jesteśmy w stanie do końca zrozumieć co nasi rozmówcy mają na myśli!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR „AMERYKAŃSKI SLANG”

 

American Idioms – kolejny termin podamy wkrótce

Czym są idiomy i dlaczego ich nauka jest tak ważna?

Język angielski pełen jest idiomów, czy utartych wyrażeń, których znaczenie nie jest oczywiste, szczególnie na pierwszy rzut oka i ucha:) Kolejne spotkanie z serii „Let’s English”, które tym razem poświęcimy właśnie idomom – szczególnie tym amerykańskim! Koniecznie weź w nim udział i pozwól, że nasza anglistka Marta pomoże Ci ogarnąć skomplikowany temat idiomów.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA WEBINAR „AMERICAN IDIOMS”